Porażka Skry w Jastrzębiu- Zdroju

Drużyna częstochowskiej Skry uległa GKS-owi 1962 Jastrzębie – Zdrój, 1:2 w spotkaniu wyjazdowym w ramach 10.Kolejki trzeciej ligi,grupy opolsko – śląskiej.

Od samego początku spotkanie toczyło się pod dyktando jastrzębian, którzy już w 28 minucie za sprawą Dawida Weisa objęli prowadzenie. Po tym golu gospodarze mieli bardzo wyraźną przewagę i tylko brak skuteczności sprawił, że nie prowadzili z drużyną częstochowskiej Skry kilkoma golami.

Druga odsłona rozpoczęła się bardzo źle dla podopiecznych Jakuba Dziółki, którzy już chwilę po wznowieniu gry stracili drugiego gola. Kamila Kosuta precyzyjnym strzałem pokonał Kamil Jadach.

Częstochowianie po tej stracie nie poddali się i już w 53 minucie po trafieniu Łukasza Kowalczyka. Ta bramka sprawiła, że goście odważniej ruszyli do zdobycia bramki wyrównującej. Jednak mimo kilku bardzo dobrych okazji ta sztuka się nie udała. W decydujących momentach piłkarzom Skry zabrakło wykończenia.

Po 10.seriach gier zespół Skry Częstochowa z dorobkiem 16 punktów plasuje się w tabeli na 5 miejscu. Kolejne spotkanie częstochowianie rozegrają w sobotę, 17 października br. O godzinie 17:00 na własnym stadionie zmierzą się z drugim zespołem Podbeskidzia Bielsko – Biała. Bielszczanie z 12 punktami zajmują 12 lokatę.

10.10.2015, g.15:00- Jastrzębie – Zdrój – Stadion Miejski:

GKS 1962 Jastrzębie – Zdrój – KS Skra Częstochowa 2:1, (1:0):

1:0: Weis 28′
2:0: Jadach 46′
2:1: Ł.Kowalczyk 53′

Sędziował: Bartosz Bielaś (Katowice). Żółte kartki: Pacholski – Nocoń, Tomczyk, Mastalerz. Widzów: 300.

GKS 1962 Jastrzębie – Zdrój: Drazik – Mazurkiewicz, Pacholski, Szymura, Duda (67′ Zajączkowski), – Kopacz (67′ Szczęch), Musioł, Gorzała, Weis – Szczepan (74′ Caniboł), Jadach (90′ Staniczek).

Rezerwowi: Deege- Kulawiak, Lorenc.

Trener: Grzegorz Łukasik.

KS Skra Częstochowa: Kosut – Tomczyk (83′ S. Kowalczyk), Witkowski, Woldan, Mastelarz, Musiał, Ł. Kowalczyk, Nocoń (83′ Niedbała), Krupa (52′ Makowski), Olejnik, Kierat.

Rezerwowi: Woszczyna – Górecki, Obodecki, Ogłaza.

Trener: Jakub Dziółka.