Raków nie zdobył „Twierdzy Stalowa Wola”

Drużyna częstochowskiego Rakowa zremisowała na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola, 1:1. Gola dla zespołu prowadzonego przez trenerski duet: Krzysztof Kołaczyk – Przemysław Cecherz zdobył w 32 minucieRafał Figiel.

Częstochowianie od samego początku spotkania prezentowali się bardzo dobrze i już w 2 minucie byli bardzo bliscy objęcia prowadzenia. Na strzał z lewego sektora boiska zdecydował się Piotr Malinowski. Jednak piłka po Jego uderzeniu trafiła w słupek.

Gospodarze natomiast odpowiedzieli w 19 minucie. W sobie tylko wiadomy sposób Mateusz Kos obronił strzał Przemysława Oziębały. Raków objął jednak prowadzenie na kwadrans przed zakończeniem pierwszej części gry. Rafał Figiel niezwykle precyzyjnym trafieniem pokonał Tomasza Wietechę. Gospodarze po utracie gola ruszyli do odrabiania strat. Ta sztuka udała im się w 38 minucie, kiedy to Łukasz Kmieć faulował jednego z graczy „Stalówki”.

Arbiter główny meczuKrzysztof Korycki z Warszawy bez wahania wskazał na „wapno”. Pewnym egzekutorem okazał się Damian Łanucha, który doprowadził do remisu.

W drugiej odsłonie gra się bardzo wyrównała. Częstochowianie spotkanie mogli przechylić na swoją szalę. Jednak w 62 minucie po strzale Damian Warchoła i błyskawicznej dobitce Piotra Malinowskiego piłka minimalnie minęła bramkę gospodarzy.

Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Raków w przekroju całego meczu zaprezentował się bardzo dobrze, a Stal Stalowa Wola pozostaje obok Stali Mielec i Kotwicy Kołobrzeg zespołem niepokonanym na własnym stadionie.

Kolejny mecz częstochowianie rozegrają w niedzielę, 18 października br. O godzinie 12:00 w Częstochowie zmierzą się z KS ROW-em 1964 Rybnik.

10.10.2015, g.15:00- Stalowa Wola – Stadion MOSiR:

ZKS Stal Stalowa Wola – RKS Raków Częstochowa 1:1, (1:1)

Bramki:

0:1: Figiel 32′
1:1: Łanucha 38′ (k)

Sędziował: Krzysztof Korycki (Warszawa). Żółte kartki: Mistrzyk (76′ – faul)- Waszkiewicz (73′ – faul).

ZKS Stal Stalowa Wola: 1.Tomasz Wietecha -9.Adrian Bartkiewicz (46, 2. Michał Mistrzyk), 4. Krystian Wrona, 21. Michał Bogacz, 15. Marcin Kowalski – 6. Dawid Jabłoński (89′ 17. Kacper Siudak), 10. Damian Łanucha, 13. Przemysław Stelmach, 18. Tomasz Płonka (64′ 11. Dawid Przezak), 20. Radosław Mikołajczak – 26. Przemysław Oziębała (35′ 23. Paweł Giel).

Rezerwowi: 12.Konrad Zacharski – 8.Michał Kachnairz, 24.Konrad Kołodziej.

Trener: Jaromir Wieprzęć.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 14. Adrian Klepczyński, 8. Błażej Radler, 16. Błażej Cyfert, 26. Łukasz Góra (46′ 22. Adam Waszkiewicz) – 23. Dawid Kamiński, 19. Łukasz Kmieć, 6. Peter Hoferica (62′ 11. Dariusz Pawlusiński), 27. Rafał Figiel (86′ 5. Jakub Piątek), 13. Piotr Malinowski – 25. Damian Warchoł (76′ 21. Kacper Łazaj).

Rezerwowi: 1.Maciej Mielcarz – 9.Maksym Kowal, 18.Wojciech Okińczyc.

Trener: Krzysztof Kołaczyk.