Raków zwyciężył na Wzgórzu Wolności

Trwa zwycięska seria piłkarzy Rakowa Częstochowa. Tym razem częstochowianie po trafieniach Wojciecha Okińczyca, Damiana Warchoła oraz Piotra Malinowskiego pokonali na wyjeździe zajmujący ostatnie miejsce w drugoligowej tabeliGryf Wejherowo, 3:1.

Rakowianie już na początku spotkania mogli a nawet powinni objąć prowadzenie. W drugiej minucie po strzale Damiana Warchoła tylko w sobie wiadomy sposób wspaniałą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy – Wiesław Ferra, który uchronił swój zespół przed utratą gola. Co nie udało się wcześniej to udało się w 9 minucie. Na szybki rajd lewą stroną boiska zdecydował się Piotr Malinowski, który na pełnej szybkości wpadł w pole karne. Tam został bezpardonowo sfaulowany przez jednego z zawodników gospodarzy.

Blisko całej sytuacji arbiter bez wahania wskazał na „wapno”. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wojciech Okińczyc, który celnym strzałem pokonał bramkarza Gryfa i otworzył wynik spotkania. Dla uwielbianego przez kibiców „Okiego” była to dziewiąta bramka w obecnym drugoligowym sezonie.

Wejherowianie dążyli do wyrównania. Ta sztuka udała im się w 28 minucie spotkania, kiedy to Krzysztof Wicki pokonał Mateusza Kosa z rzutu karnego. Wcześniej arbiter główny dopatrzył się zagrania piłki ręką przez Błażeja Cyferta.

Druga odsłona kapitalnie rozpoczęła się dla częstochowian. Kilka chwil po wznowieniu gry rakowianie ponownie objęli prowadzenie w tym meczu. W zamieszaniu w polu karnym gospodarzy najprzytomniej zachował się Damian Warchoł, który z bliska umieścił piłkę w siatce.

Wynik spotkania w ostatniej minucie ustalił Piotr Malinowski, który pokonał bramkarza Gryfa. Raków tym samym odniósł trzecie z rzędu zwycięstwo, umacniając się w czołówce drugiej ligi. Zespół pod wodzą Krzysztofa Kołaczyka i Przemysława Cecherza z dorobkiem 28 punktów plasuje się na trzecim miejscu, tracąc do lideramieleckiej Stali, zaledwie „trzy oczka”.

Kolejnym rywalem Rakowa będzie – Legionovia Legionowo, która w tabeli plasuje się na 12 miejscu, mając na swoim koncie 18 punktów. To spotkanie zostanie rozegrane w sobotę, 7 listopada br. o godzinie 13:00 na MSP „Raków”.

31 października 2015, 13:00 – Wejherowo (Stadion WKS Gryf Wejherowo):

WKS Gryf Wejherowo – RKS Raków Częstochowa 1:3, (1:1):