Kolejne zmagania Ligi 40-latków w siatkówce mężczyzn

W trzeciej kolejce Ligi 40-latków na szczególną uwagę zasługują zaskakująco dobra postawa drużyny Volley Północ i debiut w naszych rozgrywkach byłych Olimpijczyków i zawodników Reprezentacji Polski w Piłce Siatkowej. Mowa tu o Andrzeju Stelmachu, który zadebiutował na boisku w MAWA TEAM i Damianie Dacewiczu, który na boisku jeszcze się nie pojawił ale z ławki rezerwowych prowadził MAWĘ w meczu z Gminą Rędziny.

Niewątpliwie jest to duże urozmaicenie całych rozgrywek a dla wszystkich pozostałych uczestników, niebywała okazja aby spotkać się pod siatką z tak zasłużonymi dla Częstochowy i Reprezentacji Polski sportowcami – od niedzieli już kolegami z boiska.
Dodajmy więc tylko, że debiut Andrzeja na boisku i Damiana na ławce trenerskiej wypadł okazale i MAWA łatwo pokonała Rędziny.

W pozostałych spotkaniach wspomniane wcześniej Volley Północ mocno postraszyło faworyzowaną drużynę Flyspot. W pierwszym secie Volley prowadziło już 22:15 i… przegrało partię do 23!!! W drugim secie cały czas przeważało Volley, zwyciężając do 20. Dopiero trzecia odsłona od początku do końca przebiegała pod dyktando Flyspot.

Wyrównany mecz zakończony podziałem punktów rozegrały Rootpol i Temida. Więcej zimnej krwi w trzecim secie zachowali jednak zawodnicy Temidy i to oni cieszyli się z wygranej.
Kolejkę zakończył mecz pomiędzy Gminą Mykanów i Eko Star Grodzisko. Pierwszy set wyraźnie zwyciężyło Grodzisko. W drugim secie swoją grę na tyle poprawił Mykanów, że kolejny tego dnia tie-break wisiał już w powietrzu. Przy stanie 20:18 dla Mykanowa w drużynie z Grodziska nastąpiła zmiana na pozycji rozgrywającego. Odmieniło to grę tej drużyny i pozwoliło w emocjonującej końcówce wygrać seta do 24 i cały mecz 2:0.