Porażka na „Lorecie”

W sobotnim spotkaniu 15.Kolejki trzeciej ligi, grupy opolsko – śląskiej, zespół częstochowskiej Skry uległ przed własną publicznością Odrze Opole, 0:2. Po tej porażce częstochowianie przerwę zimową spędzą na szóstym miejscu, mając na swoim koncie 23 punkty. i będą balansować na granicy utrzymania i spadku. Natomiast opolanie dzięki zwycięstwu pod Jasną Górą usadowili się w fotelu lidera.

Spotkanie od samego początku mogło się podobać zgromadzonej publiczności na stadionie Skry. Wynik otworzył w 13 minuciePrzemysław Bella, który precyzyjnym strzałem pokonał Kamila Kosuta. Po stracie bramki gospodarze ruszyli odważnie do odrabiania strat, jednak próby mijały bramkę Tobiasza Weinzettla.

W drugiej odsłonie inicjatywa znów należała do przyjezdnych, którzy dążyli do podwyższenia rezultatu. Najbliżej goście byli w 67 minucie, kiedy arbiter główny: Jacek Lis z Katowic bez wahania wskazał na „wapno” po faulu na Waldemarze Gancarczyku. Do piłki ustawionej na „11” podszedł Damian Ałdaś, jednak skuteczna interwencja Kamila Kosuta zapobiegła utracie gola.

Goście po tym niepowodzeniu nadal atakowali bramkę Skry. Drugą bramkę udało im się strzelić dopiero w 90 minucie po celnym strzale Mateusza Perońskiego, który ustalił wynik spotkania.

21.11.2015, g.15:00:

KS Skra Częstochowa – OKS Odra Opole 0:2, (0:1):

0:1: Bella 13′
0:2: Peroński 90′

Sędziował: Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki: Ł.Kowalczyk (19′ – faul), Niedbała (54′ – faul), Kosut (90′ – faul)- K.Gancarczyk (29′ – faul), Bella (90′ – faul). Widzów: 200.

KS Skra Częstochowa: Kamil Kosut – Adam Olejnik, Mateusz Woldan, Dawid Witkowski, Karol Tomczyk (53′ Piotr Mastalerz), Dawid Niedbała, Maciej Obodecki, Łukasz Kowalczyk, Piotr Nocoń, Eryk Krupa (69′ Dominik Płaza), Artur Kierat (85′ Szymon Kowalczyk).

Rezerwowi: Adrian Woszczyna – Dominik Marek, Mateusz Górecki, Piotr Makowski.

Trener: Jakub Dziółka.

OKS Odra Opole: Tobiasz Weinzettel – Bartłomiej Kolanko, Bartłomiej Gawron, Mateusz Bodzioch, Rafał Brusiło, Krzysztof Gancarczyk (55′ Janusz Gancarczyk), Tomasz Wepa, Damian Ałdaś (88′ Mateusz Peroński), Waldemar Gancarczyk, Przemysław Bella (90′ Marcin Niemczyk), Łukasz Staroń (61′ Mateusz Gancarczyk).

Rezerwowi: Grzegorz Kleemann- Michał Grochowski, Maciej Michniewicz.

Trener: Zbigniew Smółka.