Raków zdobył Twierdzę Kołobrzeg!

Nie ma mocnych na drużynę częstochowskiego Rakowa! Częstochowianie pod wodzą Krzysztofa Kołaczyka i Przemysława Cecherza pokonali na wyjeździe– < b>Kotwicę Kołobrzeg, 5:3 w spotkaniu 17.Kolejki drugiej ligi! „Czerwono – niebiescy” rundę jesienną zakończyli w fotelu wicelidera! Raków na swoim koncie zgromadził 34 punkty, tracąc zaledwie „trzy oczka” do liderującej Stali Mielec.

To było bardzo szalone spotkanie w Kołobrzegu. Częstochowianie prowadzili w sobotnim meczu nawet 3:0 po trafieniach Damiana Warchoła w 5 minucie, Dawida Kamińskiego w 33 minucie oraz z rzutu karnego Wojciecha Okińczyca w 40 minucie.

Gospodarze pierwszego gola zdobyli na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej części gry za sprawą celnego trafienia Dawida Berga. Co ciekawe tuż przed przerwą kołobrzeżanie strzelili bramkę kontaktową. Mateusza Kosa pokonał Paweł Szutenberg.

Druga część spotkania rozpoczęła się od ataków gospodarzy na bramkę Rakowa. Podopieczni Piotra Tworka za wszelką cenę dążyli do zdobycia wyrównującej bramki. Zespołowi Kotwicy udała się ta sztuka w 53 minucie, kiedy to po raz drugi w tym spotkaniu bramkarza Rakowa pokonał Dawid Berg.

W tym momencie nastąpiła lekka konsternacja w szeregach częstochowian, ale to Raków pięć minut później przeprowadził akcję, która ponownie dała prowadzenie. Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska Wojciecha Okińczyca piłkę głową do własnej bramki skierował Wiktor Witt.

Wynik ustalił na 240 sekund przed zakończeniem spotkania Adrian Klepczyński, wykorzystując niezwykle precyzyjne dośrodkowanie Dariusza Pawlusińskiego!

Warto podkreślić, że zespół Kotwicy Kołobrzeg poniósł pierwszą „domową” porażkę w obecnym sezonie! W tym roku kalendarzowym zostaną rozegrane jeszcze dwie serie spotkań z rundy rewanżowej. W nich najpierw Raków zmierzy się w delegacji z Okocimskim KS Brzesko sobotę, 21 listopada br. o godzinie 13:00. Natomiast w niedzielę, 29 listopada br. o godzinie 12:00 w Częstochowie rywalem Rakowa będzie Nadwiślan Góra.

14 listopada 2015, 17:00 – Kołobrzeg (Stadion Miejski im.Sebastiana Karpiniuka)

3:5: Klepczyński 86′

Sędziował: Marcin Liana (Bydgoszcz). Żółte kartki: Szutenberg (39′ – faul), Berg (59′ – faul), Wrzesień (90′ – faul)- Warchoł (22′ – faul), Waszkiewicz ( 88′ – nie sportowe zachowanie).

MKP Kotwica Kołobrzeg: 1. Wojciech Małecki – 23. Witold Cichy, 22. Wiktor Witt, 20. Paweł Szutenberg, 10. Tomasz Rydzak – 7. Dawid Berg, 14. Korneliusz Sochań, 93. Bruno Żołądź, 4. Tomasz Bejuk (66′ 77. Mateusz Świechowski), 19. Łukasz Kacprzycki (76′ 8. Mateusz Wrzesień) – 11. Michał Szubert (56′ 32. Błażej Nowak).

Rezerwowi: Paweł Waśków- Szymon Popiołek, Bartosz Soczyński, Hubert Otręba.

Trener: Piotr Tworek.

RKS Raków Częstochowa: 33. Mateusz Kos – 19. Łukasz Kmieć, 14. Adrian Klepczyński, 16. Błażej Cyfert, 22. Adam Waszkiewicz – 23. Dawid Kamiński, 6. Peter Hoferica (56′ 24. Przemysław Mońka), 27. Rafał Figiel, 25. Damian Warchoł (89′ 5. Jakub Piątek), 13. Piotr Malinowski (81′ 9. Maksym Kowal) – 18. Wojciech Okińczyc (63′ 11. Dariusz Pawlusiński).

Rezerwowi: 1.Maciej Mielcarz – 8.Błażej Radler, Filip Kendzia.

Trener: Krzysztof Kołaczyk.