Częstochowianka po raz drugi pokonała Sokoła!

Zespół KS AJD Częstochowianki pokonał przed własną publicznościądrużynę Sokoła Radizonków, 3:0. Wynik jednak nie odzwierciedla wydarzeń na boisku.

Pierwszą partię wyraźnie wygrały jednak gospodynie, w stosunku do 20. Drugi set to już zupełna inna gra przyjezdnych, które prowadziły nawet 8:18. Co później się stało z zespołem KS Częstochowianki! Podopieczne Pawła Kapicy, podniosły się jak „feniks z popiołów” i wygrały tego seta na przewagi 25:23! Kolejna partia to już kolejne zwycięstwo częstochowianek do 17.

KS AJD Częstochowianka po 11.Kolejkach w tabeli plasuje się na 6.miejscu, mając na swoim koncie 18.punktów. Kolejnym rywalem będzie lider drugiej ligi, grupy drugiejAZS Opole. Opolanki z dorobkiem 29.punktów oraz bez żadnej przegranej pewnie zmierzają do pierwszej ligi kobiet. Spotkanie z AZS-em Opole odbędzie się w najbliższą sobotę, 12 grudnia br. w Hali Sportowej MOSiR przy ulicy Rejtana 7c.

W pierwszym spotkaniu AZS Opole pokonał KS AJD Częstochowiankę Częstochowa 3:0.

05.12.2015, Częstochowa – Hala Sportowa MOSiR:

KS AJD Częstochowianka Częstochowa – MKS Sokół Radzionków 3:0 ((25:20, 25:23, 25:17)

KS AJD Częstochowianka Częstochowa: Olczyk, Mroczek, Włodarczyk, Siuda, Sieradzka, Lipińska, Gołda (libero) – M. Knysak, Gawor, Piątek.

Trener: Paweł Kapica.