II.Kolejka Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy

Za nami druga kolejka I etapu rywalizacji w XXII edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Tradycyjnie nie zabrakło tego co w sporcie najważniejsze, czyli ambicji i walki na całej długości i szerokości boiska. Ponadto obserwowaliśmy sporo bramek, a kilka z nich było niesamowitej urody. Poniżej krótki opis poszczególnych spotkań.


Pierwszy mecz przyniósł od razu grad bramek. Bezapelacyjnie skuteczniejsi w meczu pomiędzy Gminą Mykanów i Luminexem okazali się Ci drudzy, którym jedynie jednej bramki zabrakło do dwucyfrowego wyniku.

Drugie spotkanie to potyczka Grubasów i Jędryka Klub 54. Mecz od samego początku zapowiadał, że szykują się spore emocje i jedna bramka będzie mogła przesądzić o zwycięstwie. Mecz przyniósł wiele okazji strzeleckich z obu stron i walkę na całego (ale wszystko w granicach fair play i przepisów), z której zwycięsko wyszli „panowie z nadwagą”. Bardzo cenne trzy punkty dla tego zespołu.

Trzeci mecz i ponownie wielkie emocje. Spotkały się drużyny, które rok w rok typowane są na faworytów rozgrywek, czyli Luminex i ZC Michaś. Ponownie jak w przypadku poprzedniego spotkania tutaj też sądzono, że jedna bramka może dać komplet upragnionych punktów. Tak też się stało. A trafienie na 1:0 da Luminexu było niezwykłej urody i wiele strzałów na bramkę może minąć nim ponownie Jarosław Snopkowski strzeli gola podobnej urody. Ręce same składały się do oklasków.

W czwartym meczu Jędryka Klub 54 podrażniony porażką z Grubasami wysoko (jak w przypadku Luminexu) pokonał Gminę Mykanów, która jak na razie ma bardzo ciężki początek rozgrywek.

Bardzo wyrównany bój stoczyły drużyny Hydraulik Na Gwałt Zawodzie z Grubasami. Podział punktów jakim zakończyła się rywalizacja, nie zadowalał żadnej ze stron. Nic dziwnego, w meczu obie ekipy mogły pokusić się o lepszą skuteczność i zgarnięcie kompletu oczek.

Kolejny hit dnia. ZC Michaś i ZIB Bernat Miedźno. Typowania wyniku nikt się nie podejmował. Dwie bardzo mocne drużyny i jedynym gwarantem meczu było to, że duże emocje były wliczone w 25 minutowy pojedynek. Zwycięsko z batalii wyszli „cukiernicy” strzelając trzy bramki przeciwnikom, którzy nie odpowiedzieli żadnym trafieniem. Również w tym meczu sędzia zawodów pokazał pierwszą czerwoną kartkę w tym sezonie.

CNC.Wieczorek zasłużenie pokonał Hydraulików z Zawodzia, którym drugi mecz tego dnia nie do końca wyszedł tak jak planowali. SGP odprawiło TKKF EnerGOsport bez zdobyczy punktowej. Niesamowicie bojowo nastawieni piłkarze ZIB Bernat Miedźno stoczyli ciężki bój z CNC Wieczorek. Rozstrzygnięcie przyszło dopiero w ostatniej minucie spotkania i waleczne CNC nie dopisało po końcowym gwizdku ani jednego punktu do swojego konta a Miedźno odetchnęło z ulgą. Zdobyte punkty mogą okazać się bardzo ważne w ostatecznym rozrachunku.

Romtrans bez większych problemów, kontrolując przebieg spotkania pokonał 2:0 EnerGOsport. SGP skromnie 1:0 zwyciężyło z TRW Polska. Bezbramkowy remis czekał nas w rywalizacji Romtrans i Gminy Kłomnice. Mimo, że bramek nie widzieliśmy to nie można temu spotkaniu niczego odmówić. Każda osoba z publiczności z zadowoleniem oglądała ataki i ambitną grę z obu stron. Osłabiony kadrowo Amator nie dał rady mocnemu Abstynentowi. Mimo, że debiutanci jako pierwsi zdobyli bramkę, nie byli w stanie utrzymać wysokiego tempa gry nie mając nikogo na zmianę. Bezlitośnie to wykorzystali ich przeciwnicy, którzy mają szeroką ławkę bardzo dobrych piłkarzy. Na otarcie łez TRW zgarnęło trzy punkty w spotkaniu z Tadex/Wichry a ambitna Gmina Kłomnice zaznała goryczy porażki z Abstynentem. Niestety nie zawsze ambicja idzie w parze z końcowym wynikiem.

Następne spotkania w niedzielę 24 stycznia. Początek o godzinie 11.00, serdecznie zapraszamy. Wstęp na Ligę Futsalu jest bezpłatny.

10.I. – Niedziela – (15 spotkań)

Gmina Mykanów – Luminex 0:9
(Cianciara – 4, Podwysocki – 2, Snopkowski, Kozierkiewicz, Mrożek)

Grubasy – Jędryka Klub 54 2:1
(Mazik, Knapik — Olewiński)

Luminex – ZC Michaś 1:0
(Snopkowski)

Jędryka Klub 54 – Gmina Mykanów 9:1
(Piłat – 3, Tusiński, Kot, Jędryka, Nitkiewicz, Bielecki, Olewiński – Jabłoński)

Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – Grubasy 1:1
(Dróżdż — Mazik)

ZC Michaś – ZIB Bernat Miedźno 3:0
(Szymczyk, Dawidowski, Antoniak)

Hydraulik Na Gwałt Zawodzie – CNC.Wieczorek 1:3
(Dróżdź — Langier – 2, Latkowski)

TKKF EneGOsport – SGP 0:3
(Paprotny, Warocki, Całus)

CNC.Wieczorek – ZIB Bernat Miedźno 3:4
(Langier – 3 — Stępień – 2, Baryła, Jędrysiak)

Romtrans – TKKF EneGOsport 2:0
(Orszulak – 2)

TRW Polska – SGP 0:1
(Całus)

Romtrans – Gmina Kłomnice 0:0

Abstynent – Amator 7:2
(Jankowski – 2, Szymczyk – 2, Teodorczyk, Pożarlik, Dzierżyk — Strychalski, Przewoźnik)

TRW Polska – Tadex/Wichry 3:1
(Janoszka – 2, Rusiniak — Makuch)

Abstynent – Gmina Kłomnice 5:3
(Szymczyk – 2, Jankowski – 2, Dzierżyk — Kuban, Franc, Urbaniak)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *