Kolejne emocje w Lidze Futsalu

Niedziela 24 stycznia upłynęła w Hali Sportowej Częstochowa pod znakiem zmagań uczestników XXII edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Szesnaście rozegranych spotkań wiele wyjaśniło w układach tabeli obu grup. W grupie A pewne awansu do grupy mistrzowskiej II Etapu są już drużyny: Luminex, ZC Michaś i ZIB Bernat Miedźno. Na ostatnie miejsce premiowane awansem szansę mają Jędryka Klub 54 i Grubasy.


W bezpośrednim pojedynku lepsza była drużyna Grubasów ale zgubione punkty z teoretycznie słabszymi rywalami sprawiły, że o jeden punkt więcej w tabeli ma obecnie Jędryka Klub 54. Oba zespoły zagrają jeszcze 14 lutego po jednym ciężkim spotkaniu – Grubasy z ZC Michaś a Jędryka z Luminex-em. Mimo, iż Luminex i ZC Michaś awans mają zapewniony to punktów nie będą chcieli stracić, bo te mogą mieć później duże znaczenie w II Etapie rozgrywek.

Ciekawsza sytuacja jest na czołowych pozycjach w grupie B. Co prawda na czele tabeli, z kompletem punktów znajduje się drużyna MK Team czyli zeszłoroczny Mistrz, ale tuż za nimi z niewielkimi różnicami punktowymi znajdują się: Abstynent, SGP, Romtrans i TRW Polska. Z tej grupy najmniejsze szanse na walkę w II Etapie o mistrzostwo ma chyba TRW. Pozostałe drużyny z czołówki walczyć będą jednak nie tylko o awans ale również o punkty, które zaliczone będą później do II Etapu. A w grupie B czekają nas jeszcze m. in. takie mecze: MK Team – Abstynent, Romtrans – Abstynent, SGP – Romtrans. Już dziś możemy powiedzieć, że są to praktycznie i teoretycznie mecze o randze II Etapu tegorocznej Ligi Futsalu.
Co ciekawego działo się na boisku minionej niedzieli?
Komplet punktów zainkasowało MK Team ale zwłaszcza pierwszy mecz z SGP zaczął się dla nich szczęśliwie. Czerwona kartka dla bramkarza SGP już w pierwsze minucie spotkania niejako ustawiła cały jego przebieg. Kolejne punkty, po dobrym spotkaniu wykonaniu obu drużyn MK zdobyło pokonując jedną bramką Romtrans.

Emocje do samego końca zafundowali nam Abstynent i SGP. Wynik 3:3 w ostatniej akcji meczu ustalił indywidualna akcją Krzysztof Rogozik z SGP.
Podobnie było w spotkaniu TRW Polska z TKKF EnerGOsport. Jednak tym razem w trzech ostatnich minutach Artur Janoszka z TRW strzelił trzy bramki i zapewnił swojej drużynie nie remis a zwycięstwo 4:3.

W grupie B niedzielę do udanych zaliczyć mogą drużyny: MK Team, TRW Polska i Gmina Kłomnice po zaskakująco łatwym zwycięstwie nad TKKF.
W zupełnie innych nastrojach opuszczali halę zawodnicy drużyn Tadex Wichry i TKKF EnerGOsport.

W grupie A trzy czołowe drużyny czyli: Luminex, ZC Michaś i ZIB Bernat Miedźno wygrały po dwa spotkania i umocniły się w czołówce tabeli. Na drugim biegunie, bez zdobyczy punktowej znajduje się Gmina Mykanów. W korespondencyjnym pojedynku o pierwszą czwórkę pomiędzy Jędryka Klub 54 a Grubasami, żadna z drużyn nie zrobiła znaczącego kroku w stronę awansu. Klub 54 wyraźnie przegrał z drużyną Darka Bernata i z „cukiernikami”, chociaż wydawało się, że zwłaszcza mecz z ZIB-em powinien być bardziej wyrównany i emocjonujący.

Drużyna Grubasów mimo wielu dogodnych sytuacji tylko zremisowała z CNC a w ostatnim meczu kolejki nie dała rady Luminex-owi.
Następne spotkania w niedzielę 31 stycznia. Początek o godzinie 15:00.

Pierwszy Etap rozgrywek zakończy się 14 lutego.
Wstęp na Ligę Futsalu jest bezpłatny
.

Wyniki:
24.01. – niedziela – (16 spotkań)

MK Team – SGP 5:3
(Kostarczyk-2, Wachowicz, Caban, Kubanek — Całus-2, Rogozik)
Gmina Kłomnice – TKKF EnerGOsport 4:1
(Kałużny-2, Franc, Ciupa — Żydek)

MK Team – Romtrans 1:0
(Kostarczyk)

SGP – Abstynent 3:3
(Dzierżyk, Konieczko, Szymczyk — Całus, Warocki, Rogozik)

TKKF EnerGOsport – TRW Polska 3:4
(Furch-2, Porochnicki —Janoszka-4)

Tadex/Wichry – Romtrans 3:5
(Pożarlik-2, Radecki — Ćhłód-2, Nowakowski, Szczypiór, Góra)

Amator – TRW Polska 2:4
(Raszewski-2 — Janoszka-3, Łopaciński)

ZIB Bernat Miedźno – Gmina Mykanów 5:0
(Tyras-2, Kowalik, Bernat, Jędrysiak)

Tadex/Wichry – Amator 1:5
(Radecki — Raszewski-4, Piasecki)

ZIB Bernat Miedźno – Jędryka Klub 54 4:1
(Baryła-2, Jarczok, Kowalik — P. Lewandowski)

Gmina Mykanów – Hydraulik Na Gwałt Zawodzie 1:2
(Jabłoński — Lazik, Ludynia)

Jędryka Klub 54 – ZC Michaś 2:4
(Dębski, Piłat — Szymczyk-2, Dawidowski-2)

CNC.Wieczorek – Grubasy 0:0

Luminex – Hydraulik Na Gwałt Zawodzie 6:0
(Podwysocki-3, Szecówka-2, Telenga)

ZC Michaś – CNC.Wieczorek 2:0
(Dawidowski, Szymczyk)

Grubasy – Luminex 0:3
(Cianciara-3)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *