Za nami kolejna seria gier w Lidze 40-latków

W niedzielę 24 stycznia Hala Sportowa „Częstochowianka” ponownie gościła drużyny Ligi 40-latków w Piłce Siatkowej. Jako pierwsze na parkiet wyszły drużyny z Mykanowa i Rędzin.


Ekipa Mykanowa o Mykanów „dowiózł” tego seta do końca. Po zmianie stron, drużyna Mykanowa od d początku seta dyktowała warunki, jednak w miarę upływu czasu drużyna Rędzin mozolnie odrabiała straty. Jednak straty z początku seta były na tyle wysokie, że początku do końca utrzymała koncentrację, nie pozwalając na zbliżenie się rywalowi. Drugi set zakończył się wynikiem 25:17 a całe spotkanie 2:0.

W drugim meczu naprzeciwko siebie stanęły zespoły EKO STR Grodzisko i Temida. Było to najbardziej emocjonujące i wyrównane widowisko dnia. Sytuacja w pierwszym secie zmieniała się jak w kalejdoskopie. Do stanu 18:11 drużyna z Grodziska pewnie zmierzała po zwycięstwo.

Wtedy też w zespół wkradło się zbytnie rozluźnienie, a błędy w rozegraniu skrzętnie wykorzystywali zawodnicy Temidy i to oni na przerwę zeszli z przewagą jednego seta. Drugi set od początku do końca toczył się pod dyktando zespołu EKO STAR. O wszystkim miał zadecydować tie – break, który lepiej rozpoczęli zawodnicy Grodziska. Kilku punktowa przewaga utrzymała się do końca spotkania i po ostatniej akcji zawodnicy z Grodziska mogli cieszyć się ze zdobycia 2 punktów.

W kolejnym spotkaniu zmierzyły się drużyny Mawa TEAM oraz Flyspot. Mawę do zwycięstwa poprowadził Andrzej Stelmach, którego rozegrania raz za razem myliły blok przeciwników. Mecz zakończył się łatwym zwycięstwem Mawy w stosunku 25:9; 25:19. Zespół Mawy po tym meczu zajmuje fotel lidera i zapewnił już sobie zwycięstwo w całych rozgrywkach.

W ostatnim meczu 12 kolejki spotkały się zespoły Volleya Północ i Rootpol. Zawodnicy Rootpol-u od początku do końca kontrolowali przebieg zarówno pierwszego jak i drugiego seta, nie pozostawiając wątpliwości rywalom kto rządzi na parkiecie.

Wyniki:

Gmina Mykanów – Gmina Rędziny 2:0
(25:23, 25:17 )
MVP SPOTKANIA: Kuteraś Walenty
EKO STAR Grodzisko – Temida 2:1
(22:25, 25:21, 15:12)
MVP SPOTKANIA: Biernacki Zbigniew
MAWA TEAM – Flyspot 2:0
(25:9, 25:19)
MVP SPOTKANIA: Zemła Arkadiusz
Volley Północ – Rootpol 0:2
(15:25, 12:25)
MVP SPOTKANIA i KOLEJKI: Kuchciński Zenon

Następne mecze odbędą się:
13 kolejka, 31.01.2016

godz. 9.00 Flyspot – Rootpol
godz. 10.00 Gmina Rędziny – EKO STAR Grodzisko
godz. 11.00 Gmina Mykanów – Volley Północ
godz. 12.00 Temida – MAWA TEAM
Na rozgrywki zapraszamy do Sali Sportowej „Częstochowianka” przy ul. Rejtana 7c

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *