Która drużyna zdobędzie Mistrzostwo Ligi Futsalu i Puchar Prezydenta Miasta?

W środę 6 stycznia rozpoczęli rywalizację zawodnicy biorący udział w XXII edycji Ligi Futsalu o Puchar Prezydenta Miasta Częstochowy. Od trzech lat miejscem zmagań rozgrywek zwanych popularnie „turniejem oldbojów” jest Hala Sportowa Częstochowa przy ul. Żużlowej 4.

W tym sezonie do rozgrywek tak jak rok temu przystąpiło 17 drużyn. Zmianie uległ jedynie system rozgrywek. W I etapie drużyny podzielone zostały na 2 grupy. Z każdej z grup 4 najlepsze drużyny awansują do grupy walczącej o mistrzostwo. Pozostałe drużyny walczyć będą o miejsca 9-17. Ostateczne rozstrzygnięcia poznamy w połowie marca.

Tegoroczne rozgrywki rozpoczęło ciekawe spotkanie pomiędzy Abstynentem a TKKF EnerGOsport. Po pierwszej połowie Abstynet prowadził 2:0 ale po 5 minutach drugiej części wynik na tablicy wskazywał już 3:2 dla TKKF. Abstynent zdołał wyrównać i mecz zakończył się remisem. W kolejnych swoich spotkaniach Abstynet i TKKF już zwyciężali, odpowiednio z TRW i Amatorem.

Kto zaliczy inauguracyjną kolejkę Ligi Futsalu do udanych a kto nie?
Komplet zwycięstw i punktów wywalczyli: MK Team, SGP, Romtrans, ZC Michaś, Jędryka Klub 54 i Luminex. Bez zdobyczy punktowej po pierwszych spotkaniach są: TADEX / Wichry, TRW Polska, Gmina Mykanów, Hydraulik Na Gwałt Zawodzie i CNC.Wieczorek. Pozostałe drużyny rywalizowały ze zmiennym szczęściem.

Więcej oczywiście wiedzieć będziemy po niedzielnych spotkaniach ale wygląda na to, że walka o miejsce w czołowej czwórce każdej z grup, premiujące awansem do grupy mistrzowskiej będzie bardzo zacięta. Dziś wydaje się, że zwłaszcza o te czwarte miejsca.
Następne spotkania w niedzielę 10 stycznia. Początek o godzinie 11.00, serdecznie zapraszamy. Wstęp na Ligę Futsalu jest bezpłatny.