Raków rozpoczął przygotowania do rundy wiosennej

Częstochowianie do pełnych zajęć treningowych wrócili w czwartek, 7 stycznia br.. Pierwszy trening odbył się w…Hali Sportowej „Częstochowa”, gdzie w sobotę, 9 stycznia br. odbędzie się X edycja „Piłkarskiej Gwiazdki”.


Znany jest już pełny terminarz przygotowań częstochowskiego Rakowa do rundy wiosennej sezonu 2015/2016. Szkoleniowcami pierwszego zespołu pozostaną Krzysztof Kołaczyk i Przemysław Cecherz. Z zawodników, którzy na pewno opuszczą zespół są: Wojciech Reiman, który na zasadzie transferu definitywnego podpisał 1,5 roczny kontrakt z Puszczą Niepołomice oraz Łukasz Buczkowski- piłkarz ten otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowego pracodawcy.

Na pierwszym w tym roku treningu pojawiło się 26 zawodników w tym nowy nabytek – Grzegorz Rogala, który w rundzie jesiennej obecnego sezonu zaliczył 10 występów w rezerwach poznańskiego Lecha.

Kadra Rakowa na pierwszym treningu:

Bramkarze: Mateusz Kos, Maciej Mielcarz

Obrońcy: Błażej Radler, Filip Kendzia, Adrian Klepczyński, Łukasz Góra, Adam Waszkiewicz, Przemysław Mońka, Grzegorz Rogala, Bissi, Bartosz Braksator, Błażej Cyfert, Maciej Ofmański

Pomocnicy i napastnicy: Carlinhos, Rafał Figiel, Dominik Bronisławski, Jakub Piątek, Peter Hoferica, Piotr Malinowski, Dariusz Pawlusiński, Łukasz Kmieć, Vitinho, Wojciech Okińczyc, Damian Warchoł, Kacper Łazaj, Dawid Kamiński.

W sobotę, 9 stycznia 2016 roku drużyna Rakowa Częstochowa weźmie udział w Turnieju halowym „Piłkarska Gwiazdka 2016”, który odbędzie się w Hali Sportowej „Częstochowa” przy ulicy Żużlowej 4. Natomiast 16 stycznia br. częstochowianie wystąpią w XXI Memoriale im.Włodzimierza Mazura, który odbędzie się w Sosnowcu. Rywalami Rakowa wówczas będą: Zagłębie Sosnowiec, Olimpia Elbląg oraz Rekord Bielsko – Biała.

W dniach 31.01- 10.02.2016, częstochowianie będą przebywać na zgrupowaniu w Wałbrzychu. Tam rozegrają trzy mecze kontrolne, z zespołami „Piłkarski Diament”, Ślęzą Wrocław i Miedzią Legnica.

Pełny terminarz spotkań towarzyskich:

16 stycznia – BKS Stal Bielsko-Biała i Warta Działoszyn,
23 stycznia – Odra Opole i Rekord Bielsko-Biała,
30 stycznia – Puszcza Niepołomice i Skra Częstochowa,
3 lutego – „Piłkarski Diament” i Ślęza Wrocław (Wałbrzych)
10 lutego – Miedź Legnica ( w Wałbrzychu)
13 lutego – GKS Katowice (w Uniejowie)
20 lutego – MKS Kluczbork,
27 lutego – ŁKS Łódź.
5 marca: II LIGA: RKS Radomiak Radom – Raków Częstochowa

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *