Liga 40-latków zakończyła sezon

W sobotę 6 lutego Hala Sportowa „Częstochowianka” była miejscem rozgrywania ostatniej, pożegnalnej kolejki Ligi 40-Latków w Piłce Siatkowej w sezonie 2015/2016.

Jako pierwsze na parkiet wyszły drużyny Temidy i Volley Północ. Początkowo to zawodnicy Temidy dyktowali warunki gry. Obraz pierwszego seta zmienił się wraz z pojawieniem na boisku nowego rozgrywającego Volleya. Od tego momentu na parkiecie dominowali zawodnicy z „Północy” i to oni dość niespodziewanie zwyciężyli w pierwszym secie. Porażka w pierwszej odsłonie meczu podziałała mobilizująco na drużynę Temidy. Dwa następne sety dość łatwo padły łupem „Prawników”i cały mecz zakończył się wynikiem 2:1 dla Temidy.

Do kolejnego meczu przystąpiły zespoły Flyspot i Gmina Rędziny. Do stanu 18:18 w pierwszym secie mecz miał bardzo wyrównany przebieg. Potem nastąpił kryzys drużyny z Rędziny i do końca seta udało im się zdobyć tylko 1 punkt. Po zmianie stron ciężar gry wziął na siebie Kryspin Błaszczyk, którego rozegranie myliło rywali i miało znaczący wpływ na zwycięstwo Rędzin w drugim i trzecim secie.

W następnym meczu komplet punktów zainkasowała drużyna Gminy Mykanów pokonując w dwóch łatwych setach (25:16, 25:18) ekipę Rootpolu.
Spotkaniem kończącym kolejkę jak i całe rozgrywki był mecz Mawy Team i Eko Star Grodzisko. Wysoki wynik tego spotkania nie odzwierciedla zaciętej i wyrównanej gry w tym meczu. Ambitnie walcząca drużyna z Grodziska była godnym przeciwnikiem dla pewnej już mistrzostwa MAWY lecz w końcówkach setów musiała uznać wyższość lepszego w tym sezonie rywala.

Po zakończeniu rywalizacji najlepsze drużyny odebrały z rąk P. Tomasza Łuszcza – Dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Częstochowie pamiątkowe puchary i medale. Pozostałe drużyny i wyróżnieni zawodnicy nagrodzeni zostali pamiątkowymi statuetkami.

Dariusz Jeż – Flyspot

Przypominamy, że w terminach: 6, 13 i 20 marca 2016 r. rozegrany zostanie Puchar Ligi 40-latków. W rozgrywkach Pucharu Ligi drużyny rozstawione zostaną na podstawie klasyfikacji końcowej Ligi 40-latków sezonu 2015/2016.