Remis z pierwszoligowcem

Piłkarze częstochowskiego Rakowa powoli kończą przygotowania do rundy rewanżowej drugiej ligi. W sobotę zremisowali na wyjeździe z 14.zespołem pierwszej ligiMKS-em Kluczbork, 1:1.

To spotkanie towarzyskie początkowo miało się odbyć w Częstochowie, jednak pojawiła się szansa rozegrania tego meczu na naturalnej nawierzchni i z tego skorzystali częstochowianie.

Co bardzo ważne- częstochowianie lepiej zaprezentowali się od drużyny, która na co dzień występuje w pierwszej lidze. Jednak pierwszego gola w tym spotkaniu zdobyli gospodarze. W 11 minucieMateusza Kosa pokonał Piotr Giel.

Raków zdołał doprowadzić o wyrównania w 44 minucie, kiedy to Grzegorza Wnuka strzałem głową pokonał Damian Warchoł.

Druga część spotkania toczyła się już pod wyraźne dyktando Rakowa, który stworzył sobie kilkanaście okazji do zdobycia gola, jednak nie zdołali ich skutecznie wykończyć.

Raków w sobotę, 27 lutego br. rozegra ostatni mecz towarzyski przed inauguracją rundy wiosennej. Rywalem częstochowian będzie Łódzki Klub Sportowy a to spotkanie najprawdopodobniej odbędzie się w Łodzi.

20 lutego 2016, 12:00 – Kluczbork (Stadion Piłkarsko-Lekkoatletyczny):

MKS Kluczbork – RKS Raków Częstochowa 1:1, (1:1)

1:0: Piotr Giel 11′
1:1: Warchoł 44′

MKS Kluczbork: Grzegorz Wnuk – Adam Orłowicz, Łukasz Ganowicz, Bartosz Brodziński, Kamil Nitkiewicz – Piotr Madejski, Piotr Kasperkiewicz, Tomasz Swędrowski, Marcin Nowacki, Kamil Kuczak – Piotr Giel. Grali także: Oskar Pogorzelec, Adrian Droszczak, Paweł Gierak, Radosław Kursa, Łukasz Uszalewski, Rafał Niziołek, Sebastian Deja, Bartłomiej Olszewski, Michał Kojder, Maciej Kowalczyk.

Trener: Andrzej Konwiński

RKS Raków Częstochowa: Mateusz Kos (46′ Maciej Mielcarz) – Łukasz Góra (46′ Adam Waszkiewicz), Adrian Klepczyński (46′ Błażej Radler), Błażej Cyfert, Grzegorz Rogala (46′ Łukasz Góra) – Kamil Sabiłło (46′ Dariusz Pawlusiński), Łukasz Kmieć (64′ Dominik Bronisławski), Rafał Figiel (64′ Peter Hoferica), zawodnik testowany 1, Piotr Malinowski (46′ Dawid Kamiński) – Damian Warchoł (46′ Carlinhos).

Trener: Krzysztof Kołaczyk.