W sobotę gramy dla Pawełka Kołodziejczyka!

W sobotę, 6 lutego br. w Hali Akademickiego Centrum Sportu przy ulicy Zbierskiego 6 zostanie rozegrany Ogólnopolski Turniej Piłki Nożnej „Raki Cup 4- Gramy dla Pawełka Kołodziejczyka”. Impreza będzie miała charakter charytatywny. Całkowity dochód z Turnieju zostanie przekazany na pomoc i rehabilitację młodego zawodnika Akademii Raków Pawła Kołodziejczyka. Początek zmagań o godzinie 9:00. Bardzo serdecznie zapraszamy. Wstęp wolny. Patronat nad imprezą objęła nasza redakcja.


Głównymi organizatorami turnieju są : RKS Raków Częstochowa oraz APN Częstochowa. Na parkiecie w Akademickim Centrum Sportu zaprezentuje się siedem zespołów z rocznika 2005 i młodsi: RKS Raków Częstochowa, APN Częstochowa, Ursus Warszawa, Orzeł Konopiska, Promotor/Górnik Zabrze, Rodło Opole oraz Reprezentacja Podokręgu Żywiec. Wszystkie drużyny rozegrają ze sobą mecze w formule „każdy z każdym”.

Podczas turnieju będzie prowadzona sprzedaż okolicznościowych „cegiełek” a także odbędzie się loteria fantowa w której do wygrania będą również piłkarskie souveniry jak m.in.: kalendarz warszawskiej Legii na rok 2016, karnety do jednego z częstochowskich klubów fitness i zegary ścienne), oraz licytacja piłkarskich gadżetów- wśród których będzie można m.in. wylicytować prawdziwe perełki dla piłkarskich kolekcjonerów: oryginalną koszulkę meczową Wisły Płock- Maksymiliana Rogalskiego wraz z autografem a także koszulkę Rakowa Częstochowa z czasów, gdy ten zespół występował w Ekstraklasie.

Cel turnieju charytatywnego jest bardzo szczytny- oprócz popularyzacji piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży, zdrowego stylu życia, aktywnego spędzania wolnego czasu, budowania przyjacielskich więzi, wpajania zasad ,,fair play”- będziecie Państwo mogli pomóc temu dzielnemu chłopcu, jakim jest Pawełek Kołodziejczyk.

9 –letni Pawełek Kołodziejczyk to bardzo pogodny i niezwykle „żywy” chłopiec, który tak jak My wszyscy ma swoje marzenia, plany i cele do zrealizowania.

W wieku zaledwie czterech lat rozpoczął treningi w Rakowie Częstochowa- jako jeden z najmłodszych przyszłych zawodników. Na zajęciach, na których bywał charakteryzował się niezwykłą wolą walki, charyzmą i dążeniem do wyznaczonego sobie celu, którym bez wątpienia byłyby występy najpierw w pierwszym zespole częstochowskiego Rakowa a w przyszłości także gra z „orzełkiem na piersi”.

Pawełek, to super chłopiec, który ma kochającą rodzinę. Jednak Jego ambitne plany i spokojne jak dotąd dzieciństwo, pełne uśmiechu zostało niespodziewanie przerwane. Pawełek w 2014 roku zachorował na wirusowe zapalenie opon mózgowych z porażeniem prawej strony ciała czego następstwem był paraliż. Od tego czasu ten dzielny chłopiec boisko, gdzie by Jego drugi dom musiał niestety zamienić na szpitalne sale, i szereg badań a także rehabilitację. Te zabiegi wymagają jednak sporego nakładu finansowego.

Pawełek chce iść śladami swojego taty, który w przeszłości także był zawodnikiem częstochowskiego Rakowa. Wspólnie pomóżmy temu dzielnemu chłopcu, który każdego dnia walczy z chorobą i przeciwnościami losu. Sprawmy, aby dzięki kosztownej rehabilitacji mógł z powrotem wrócić na boisko i nadal cieszyć się z tego, że jest piłkarzem. Może dzięki właśnie Państwu- wyrośnie z niego zawodnik, o którym usłyszy nie tylko lokalne częstochowskie środowisko piłkarskie a także cały świat.

Dzięki właśnie Wam, na twarzy Pawełka może zagościć uśmiech…

Jest na to ogromna szansa…

Pamiętajmy, że jesteśmy sobie potrzebni- wszyscy!

Terminarz spotkań:

Raków – APN 9.00
Orzeł – Promotor 9.22
Rodło – Żywiec 9.44
Raków – Ursus 10.06
APN – Orzeł 10.28
Promotor – Rodło 10.50
Żywiec – Ursus 11,12
Raków – Orzeł 11.34
APN – Żywiec 11.56
Promotor – Ursus 12.18
Rodło – Raków 12.40
APN – Promotor 13.02
Orzeł – Żywiec13.24
Rodło – Ursus13.46
Raków – Promotor 14.08
APN – Rodło14.30
Orzeł – Ursus14.52
Żywiec – Raków15.14
Orzeł – Rodło15.36
APN – Ursus 15.58
Promotor – Żywiec16.20
Wręczenie nagród 16.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *