Raków wygrał kolejny mecz towarzyski!

Drużyna częstochowskiego Rakowa świetnie prezentuje się w sparingach! Częstochowianie nie dość, że nie doznali jeszcze porażki to jeszcze w sobotę w Wałbrzychu pokonali (3:1)siódmy zespół pierwszej ligiChrobrego Głogów.

Bramki dla Rakowa w tym spotkaniu zdobyli: Rafał Figiel ( z rzutu karnego), Carlinhos oraz testowany zawodnikMarcin Przybylski– z wrocławskiego Śląska.

W pierwszej części gry to częstochowianie dużo lepiej prezentowali się od wyżej notowanego rywala- czego efektem były strzelone dwie bramki. Najpierw w 16 minucie– strzałem z „wapna”- Rafał Figiel pokonał Mariusza Rzepeckiego. Drugiego gola rakowianie zdobyli na osiem minut przed końcem pierwszej połowy. Idealne podanie Piotra Malinowskiego „wykończył” Carlinhos.

Druga połowa to już zupełnie inny obraz gry. Częściej do głosu zaczęli dochodzić głogowianie, którzy w przeciągu pierwszych minut oddali dwa bardzo groźne strzały. Pierwsze uderzenie bardzo pewnie obronił Mateusz Prus, a drugi strzał był bardzo niecelny. Jednak sztuka zdobycia kontaktowej bramki drużynie Chrobrego udała się w 56 minucie, kiedy to bramkarza Rakowa zdołał pokonać Paweł Wojciechowski.

Rywale dążyli do wyrównania ale to Raków zadał decydujący cios w tym meczu. W 84 minucietrójkową akcję: Rumin – Kamiński – Przybylski idealnie zakończył ten trzeci zawodnik ustalając wynik meczu.

Kolejnym rywalem częstochowskiego Rakowa na zakończenie zgrupowania w Wałbrzychu w najbliższą środę, 10 lutego br. będzie Miedź Legnica.

6 lutego 2016, 12:00 – Wałbrzych (boczne boisko Stadionu 1000-lecia):

MZKS Chrobry Głogów – RKS Raków Częstochowa 1:3, (1:2):

0:1: Figiel 16′ (k)
0:2: Carlinhos 37′
1:2: P.Wojciechowski 56′
1:3: M.Przybylski 84′

MZKS Chrobry Głogów: Mariusz Rzepecki (60’Karol Szymański) – Robert Pisarczuk (46′ Paweł Wojciechowski), Mateusz Długołęcki (60’Michał Michalec), Michał Michalec (30’Gracjan Horoszkiewicz), Karol Hodowany (60’Adam Samiec), Mateusz Machaj (60′ Piotr Niewieściuk), Patryk Malinowski, Marcel Gąsior, Michał Ilków-Gołąb, Damian Sędziak (46’Bartosz Machaj), Maciej Górski (60′ Michał Bednarski).

Trener: Ireneusz Mamrot.

RKS Raków Częstochowa: (I połowa): Maciej Mielcarz – Kamil Sabiłło, Adam Mesjasz, Adrian Klepczyński, Łukasz Góra, Marcin Przybylski, Carlinhos, Łukasz Kmieć, Rafał Figiel, Piotr Malinowski, Damian Warchoł. (II połowa) Mateusz Prus – Kamil Sabiłło (70′ Kamil Wojtyra), Błażej Radler, Błażej Cyfert, Adam Waszkiewicz, Dariusz Pawlusiński, Marcin Przybylski, Jakub Piątek, Dominik Bronisławski, Dawid Kamiński, Damian Warchoł (70′ Daniel Rumin).

Trener: Krzysztof Kołaczyk.