Plany stadionu ?!

Od pewnego czasu dość głośno zrobiło się w sprawie budowy nowego stadionu przy uli. Limanowskiego….

Na dzień dzisiejszy trybuny obiektu na którym występuje lider IV ligi Raków Częstochowa nie wyglądają zbyt zachęcająco ( co prawda większość pokrywają krzesełka plastikowe, jednak od dobrych paru lat nie były czyszczone, nie mówiąc już o odnawianiu ), jak podają działacze ten stan rzeczy ma się wkrótce zmienić.

Na oficjalnej stronie internetowej Rakowa, ukazał się plan nowego stadionu, według wstępnych założeń ma on pomieścić 10219 osób, więc będzie to niewielki stadionik, z pewnością w Częstochowie chciano był dużo większy ( biorąc pod uwagę aspiracje klubu, taki może się w niedalekiej przyszłość przydać ), ale cóż lepszy taki niż żaden.

Nie wszystko wygląda jednak tak kolorowo, według planów ma pomniejszyć się boisko z 110/75 do 105/68 i ten pomysł nie wygląda zbyt ciekawie, każdy z pewnością wie jak wygląda gra na małej przestrzeni. Mają je pomniejszyć dwie trybuny, jedna za bramką zachodnią, druga za wschodnią.

Na planie widać wiele niedociągnięć, które z pewnością zostaną poprawione. Miejmy nadzieje że owy stadion rzeczywiście powstanie i nie będzie to kolejna niedotrzymana obietnica.

Zapraszamy do zapoznania się z planem, który został umieszczony w galerii lub TUTAJ, dzięki www.rakow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *