AZS Częstochowa – Lokomotiv Jekaterinburg 0-3

Mecz AZSu z rosyjskim Lokomotivem już przed rozpoczęciem turnieju był przez większość kibiców uważany jako decydujący o awansie do 1/8 Finału Pucharu CEV. Po dwóch wygranych częstochowskich siatkarzy nad Salaminą Famagusta i Crveną Zvezdą Belgrad apetyty miejscowych kibiców zaostrzyły się i wszyscy liczyli na zwycięstwo Akademików…

Jednak to Rosjanie wyszli zwycięsko z tej potyczki wygrywając 0:3 (23:25, 22:25, 22:25). Siatkarze z Częstochowy byli bardzo blisko pokonania rywala, jednak w końcówkach setów zabrakło zimnej krwi i popełnili kilka własnych błędów.

W pierwszym secie Akademicy prowadzili wyrównaną walkę z przeciwnikiem. Początkowo siatkarze Lokomotivu wyszli na prowadzenie 7:4, lecz później to częstochowianie przejęli inicjatywę i wysunęli się na trzypunktowe prowadzenie 11:8. Z czasem przewaga gospodarzy malała i i stopniała do jednego punktu (23:22). Po dwóch błędach Pawła Woickiego zespół z Jekaterinburga z łatwością zatrzymał blokiem naszych atakujących i wygrał seta 25:23.

Druga partia rozpoczęła się pomyślnie dla AZSiaków, którzy od początku seta zaatakowali rywali i wyszli na prowadzenie 8:4. Dobre rozegranie, oraz skuteczne zbicia atakujących w ekipie Edwarda Skorka zaskoczyły Rosjan. Częstochowscy siatkarze przez cały czas byli na prowadzeniu do stanu 22:21. Później punkty zdobywali już tylko rywali, którzy wygrali drugiego seta 25:22.

Trzeci set to już zdecydowana przewaga Lokomotivu od samego początku (4:0). W późniejszej części trzeciego seta częstochowianie próbowali odrabiać straty, jednak za każdym razem, gdy zbliżali się do rywala od razu tracili punkty. Ze stanu 12:19 doszli do 18:20. Na nic zdały się wysiłki biało-zielonych, kiedy w decydujących momentach seta popsuli oni zagrywki. Tym samym trzecia odsłona zakończyła się przegraną 22:25 i cały mecz 0-3.

AZS Częstochowa – Lokomotiv Jekaterinburg 0-3 (23:25, 22:25, 22:25)

AZS Częstochowa: Woicki, Kocik, Kokociński, Szymański, Gierczyński, Jurkiewicz, Gacek (libero) – Patucha, Oczko, Szewiński, Gawryszewski.

Lokomotiv: Nazincev, Goriuczev, Apalikov, Gerasimov, Aleksandrowicz, Vusurović, Sosunov (libero) – Chikałow.