Smak porażki.

SPS Politechnika po zaciętym spotkaniu uległa Piastowi w Szczecinie 3:2 [21:25, 25:12, 25:15, 10:25, 15:9]. Była to druga porażka z kolei naszych siatkarek. Dalej kilka słów o meczu oraz wypowiedzi zawodniczek.

Wczorajsze spotkanie zgromadziło w Szczecinie komplet publiczności. Kibice mimo pięciosetowego pojedynku nie byli jednak świadkami specjalnie porywającego widowiska. Podobać się mogły jedynie pierwsza i ostatnia partia spotkania.
W pierwszym secie Częstochowianki kontrolowały grę na boisku do czasu, kiedy na pole zagrywki po stronie szczecińskiej weszła Monika Bryczkowska. Dzięki niej Piast wyszedł na prowadzenie 17:15. Prowadzenia nie potrafił jednak utrzymać do końca i ostatecznie przegrał do 21.
Kolejne dwie odsłony spotkania pozostają bez historii. W trzecim secie trener Rafał Bogus zdecydował się na zmiany – z boiska zeszła Agnieszka Starzyk, do przyjęcia została przesunięta Iza Kasprzyk a jej miejsce w ataku zajęła Emilia Burchart. Efekt tych zmian był jednak widoczny dopiero w następnym, czwartym secie – głównie dzięki skutecznej grze wspomnianych Kasprzyk i Burchart SPS wygrał go do 10.
W decydującym o losach meczu secie Częstochowianki tylko do stanu 5:5 dotrzymywały kroku gospodyniom. Co prawda Politechnice udało się jeszcze zbliżyć na dwa oczka (10:8), jednak dzięki natychmiastowej reakcji trenera Piasta miejscowe zawodniczki już bez problemów dociągnęły tego seta do końca.
Za tydzień SPS na własnym boisku zmierzy się z Sokołem Chorzów.

SPS w składzie: Karczmarek, Kasprzyk, Król, Fedorów, Węcławek, Starzyk, oraz Fortuna, Marszałek, Cupisz, Burchart

Po meczu powiedziały:
Weronika Kaczmarek:
„Wydaje mi się, że mecz przegrałyśmy już na rozgrzewce. Presja, jaka na nas ciążyła całkowicie nas sparaliżowała. Każda z nas chciała jak najlepiej, ale praktycznie nic nie wychodziło. W pierwszym secie dzięki kilku asowym zagrywkom z wyskoku wyszłyśmy na prowadzenie i wygrałyśmy seta. Wydawało się wtedy, że mecz jest na 3:0 dla nas. Tymczasem od drugiej partii nic kompletnie nie wychodziło. Nie było przyjęcia, nie funkcjonował atak. Ja też nie rozgrywałam najlepiej. W czwartej partii dużo do gry wniosła Emilia Burchart. Szczecinianki myślały, że maja nas na widelcu a tymczasem zaczęłyśmy seta 11:0 dla nas. W tie -breaku przy stanie 5:5 trzech ataków nie skończyła Edyta Węcławek i zrobiło się 5:8. To był przełomowy moment. Próbowałyśmy jeszcze dogonić Piasta, ale było za późno. Wygrała drużyna lepsza. My nie byłyśmy zespołem i dlatego przegrałyśmy.”

Agnieszka Starzyk
„To był drugi z rzędu tie -break, który przegrałyśmy. A przegrałyśmy, bo byłyśmy słabsze. Mecz był absolutnie do wygrania, bo Piast nas niczym nie zaskoczył. Na pewno była duża presja przed tym spotkaniem, ponieważ zwycięstwo stawiało nas w bardzo dobrej sytuacji przed ostatnimi meczami. Niestety teraz o awans będzie bardzo ciężko. Musimy wszystko wygrywać licząc, że Piast się dwa razy potknie. Co do swojej postawy w sobotnim meczu to nie jestem z siebie zadowolona. Co prawda nie grałam źle, ale w trzecim secie zeszłam z boiska. Wydaje mi się, że byłam bardzo mało wykorzystywana w ataku, ale trener podjął taką decyzję, jaką podjął – więc zeszłam. Szkoda, że już nie wróciłam, bo chciałam bardzo pomóc dziewczynom, ale teraz to można sobie tylko gdybać. Dużo do gry wniosła Emilia i chyba tylko ona nie zawiodła. W Piaście bardzo dobrze zagrała Kinga Kasprzak, której nie mogłyśmy zatrzymać. Szkoda tego spotkania, ale nie opuszczamy głów tylko zaciskamy zęby i walczymy dalej.”