Udane starty naszych badmintonistów

Niesamowicie pracowity okres mają ostatnio badmintoniści naszego Okręgu. W ubiegłym tygodniu kadra wojewódzka juniorów wzięła udział w Krajowym Turnieju Juniorów młodszych i Seniorów, który odbył się w Płocku 17-18.112007. Najlepiej zaprezentowała się Karolina Gojos (MKS Dwójka Blachownia), wygrywając turniej juniorek młodszych.

W drodze do finału bez większych trudności pokonywała swoje przeciwniczki. Wygrała 21/8, 21/18 z Moniką Dudzińską MDK Płock, 21/12, 21/11 Emilię Dolną (Badminton Słupsk), Magdalenę Witek 21/10, 21/12 również ze Słupska. Dopiero w finale musiała powalczyć o zwycięstwo z Ewą Gruszczyńską z MDK Płock. Po zaciętym trzysetowym meczu wygrała Karolina 18/21, 21/17, 21/17.

Z innych zawodników para deblowa Filip Albrycht (MKS Dwójka Blachownia)/ Michał Walentek (BKS Kolejarz Częstochowa) zajęła 3 miejsce wygrywając z parą Tramp Orneta Byczuk/ Fijałkowski 21/18, 22/20. W meczu o finał ulegli parze gospodarzy Adamowski/ Bartkowski 10/21, 6/21.

W kategorii seniorów Paulina Gajos z MKS Dwójka Blachownia zajęła trzecie miejsce wygrywając z Matyldą Matczak z AZS Warszawa 21/11, 21/10 i ulegając Katarzynie Kistowskiej z PTS Puszczykowo 18/21, 21/14, 18/21. Maciej Ociepa (BKS Kolejarz Częstochowa) i jego kolega klubowy Rafał Knapik dotarli do ćwierćfinałów. Maciek Wygrał z Pawłem Prądzyńskim z Komety Sianów 21/15, 21/18, Adrianem Czubakiem z Piasta Słupsk 21/16, 21/16 i uległ Adrianowi Wasilewskiemu 21/13, 15/21, 16/21. Rafał wygrał Z Marcelem Wojtowiczem (AZS Warszawa) 21/12, 21/12, Tomaszem Lipskim (Harcownik Warszawa) 17/21, 21/10, 21/18 i przegrał z Jakubem Janaszkiem (PTS Puszczykowo) 13/21, 10/21.

W dniu 24.11.07 w Dąbrowie Górniczej odbył się III Wojewódzki Turniej Młodzików i Juniorów Młodszych. W zawodach wzięło udział 41 zawodników i 27 zawodniczek z siedmiu klubów naszego województwa. Nas reprezentowali zawodnicy UKS Olimpijczyk Częstochowa, MKS Dwójka Blachownia. W kategorii młodziczek zwyciężyła Julia Ślęzak z UKS Olimpijczyk Częstochowa wygrywając kolejno z Klaudią Samson (KS Kolejarz 24 Katowice) 21/14, 21/10, Natalią Korbel (MKS Dwójka Blachownia) 21/7, 21/18 Pauliną Konieczną UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 21/18, 19/21, 21/14. W finale pokonała zaś swoją koleżankę klubową Natalię Ociepę 21/19, 16/21, 21/17. Natalia zajęła trzecie miejsce. Po przegranym finale uległa Paulinie Koniecznej 21/12. Po trzech rozegranych turniejach Natalia i Julia zajmują dwa pierwsze miejsca na liście wojewódzkiej młodziczek. Jeżeli utrzymają te pozycje po czwartym turnieju, który odbędzie się w lutym obie zakwalifikują się do Mistrzostw Polski Młodzików.

Turniej juniorów młodszych zdominowali zawodnicy MKS Dwójka Blachownia. Karolina Gajos zwyciężyła turniej dziewcząt pokonując Patrycję Goc z KS Kolejarz 24 Katowice 21/17, 21/12 i w finale jej siostrę Annę 21/14,21/18.

W turnieju chłopców zawodnicy Blachowni zajęli dwa pierwsze miejsca. Zwyciężył Filip Albrycht pokonując kolejno Marcina Bedrunkę z UKS Barbórka Katowice 21/5, 21/10, Szymona Kieruzela (UKS Plesbad Pszczyna) 21/15, 21/18, Michała Dziarskiego (UKS Ząbkowice) 21/11, 16/21, 22/20. Finał nie odbył się gdyż kolega klubowy Filipa Kamil Korbel oddał mecz bez gry. Kamil starował po chorobie i trener Leszek Gabryjelski nie chciał przemęczać Kamila w kolejnym meczu. Kamil w drodze do finału pokonał Sebastiana Kępińskiego (UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza) 21/10, 21/7, Wojciecha Szczegielniaka (KS Kolejarz 24 Katowice) 21/15, 21/18, Wojciecha Śmiłowskiego z UKS Ząbkowice Dąbrowa Górnicza 21/17, 21/11.

Następne zawody, w których wezmą udział nasi zawodnicy to Festiwal Badmintona w Warszawie w dniach 8-9.12.2007 oraz Krajowy turniej młodzików i Juniorów w Płocku 14-15.12.07.