Siatkarze wracają pod Jasną Górę

Po długiej przerwie „akademicy” znów zagrają przed swoimi kibicami. Przeciwnikiem będą zawodnicy Politechniki Warszawskiej, a stawką piąte miejsce w PlusLidze 2008/2009 gwarantujące udział w rozgrywkach europejskich w przyszłym sezonie.

Częstochowianie do osiągnięcia tego celu przybliżyli się już w sobotę, kiedy wygrali na boisku rywala 3:1. Do wyeliminowania siatkarzy ze stolicy potrzebne jest jeszcze jedno zwycięstwo. W razie remisu 1:1 trzeci mecz odbędzie się 18 kwietnia, również w hali Polonia w Częstochowie.

W pojedynku numer jeden wyróżniającymi się postaciami był Zbigniew Bartman oraz Bartosz Janeczek. O ile ten pierwszy to „pewniak” w podstawowej szóstce drużyny Radosława Panas, to Janeczek częściej mecze ogląda z perspektywy kwadratu dla rezerwowych. Jednak w Warszawie to do niego właśnie powędrował tytuł najlepszego zawodnika meczu. Czy tym razem szkoleniowiec bało- zielonych już od pierwszych minut postawi na młodego atakującego i tym samym odeśle na ławkę Bułgara Smilena Mlyakova? Dowiemy się już jutro wieczorem.

Początek spotkania o godzinie 18.30. Bilety (parkiet i balkon) w cenie 10 zł.