Przed zimowym snem Raków zagra w Grodzie Kopernika.

Już jutro piłkarze częstochowskiego Rakowa zagrają po raz ostatni w tym roku mecz ligowy. Przeciwnikiem podopiecznych trenera Roberta Olbińskiego będzie czerwona latarnia ligi , Elana Toruń .


Częstochowianie przynajmniej na papierze wydają się być faworytami środowego spotkania ligowego. Piłkarze spod Jasnej Góry są drużyną piłkarsko lepszą od gospodarzy, plasują się wyżej w tabeli Torunianie natomiast bardzo kiepsko spisują się w spotkaniach na własnym boisku. Dotychczas aż sześć spotkań przegrali, jedno zremisowali i jedno spotkanie wygrali.

Jak dotąd jedyną drużyną, która przegrała w Toruniu była Ślęza Wrocław . Wszystkie inne ekipy albo najczęściej wracały do swoich miast z pełną pulą.

Nie inaczej powinno być także jutro po zakończeniu spotkania pomiędzy Elaną a Rakowem, gdyż Ci drudzy w dotychczasowych trzech pojedynkach rozegranych w Toruniu wszystkie trzy spotkania wygrali!

Patrząc na prawo serii, jutro powinno być podobnie!

Drużyna Rakowa Częstochowa do jutrzejszego spotkania podchodzi bardzo zmobilizowana. Trener Robert Olbiński do swojej dyspozycji będzie miał taką samą „osiemnastkę” meczową jaka gościła w minioną sobotę w Bydgoszczy. Wśród zawodników, którzy nie pojechali do Torunia miejsca w autokarze z różnych względów zabrakło m.in. dla Adriana Jeremicza i Łukasza Kaciczaka . Piłkarze częstochowskiego klubu na mecz do Grodu Kopernika wyruszyli we wtorek, 10 października w godzinach przedpołudniowych. Bazą częstochowian przygotowujących się do tego spotkania będzie Solec Kujawski .

Jutrzejsze spotkanie będzie ostatnim tegorocznym meczem dla obydwu drużyn, które borykają się z ogromnymi kłopotami finansowo – organizacyjnymi. Elana ma swoje problemy a my mamy swoje. Już jutro w Polsce nastąpi jedna z najdłuższych piłkarskich przerw zimowych nowożytnej Europy.

Będzie na pewno czas na uregulowanie wielu spraw tak finansowych jak i organizacyjnych. Zwłaszcza ludzie związani z Rakowem będą z niepewnością oczekiwali wieści z tego klubu, gdyż najbliższe dwa, trzy miesiące pokażą gdzie i czy w ogóle obudzi się częstochowski Raków ze snu zimowego…

Spotkanie dziewiętnastej kolejki spotkań pomiędzy Elaną Toruń i Rakowem Częstochowa zostanie rozegrane w środę, 11 listopada o godzinie 13:00 na stadionie w Toruniu przy ulicy Gen. J. Bema 23/29
. Stadion posiada 6.000 miejsc w tym 4.300 siedzących. Brak jest natomiast oświetlenia płyty głównej boiska.

Bezpośrednią relację z tego spotkania przeprowadzi Częstochowski Portal Sportowy .

Pierwszy meldunek ze stadionu w Toruniu ok. godziny 12:30 . Bardzo serdecznie zapraszamy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *