Historia „Magicznych Turniejów”.

Cała historia tradycyjnie rozgrywanych tuż przed Świętami Bożego Narodzenia piłkarskich turniejów halowych sięga 2001 roku, kiedy to głównie dzięki pomysłowi wychowanka Rakowa Częstochowa, Jacka Magiery taka impreza mogła się narodzić w Częstochowie.


Dzięki właśnie popularnemu ” Magicowi” piłkarscy kibice pod Jasną Górą mogli poczuć zapach piłki na wysokim poziomie. Dzięki Jego osobie do Częstochowy w zjeżdżały piłkarskie gwiazdy i znane osoby z telewizji.

Takie turnieje z Jego inicjatywy odbyły się w latach 2001, 2002 i 2003. Później Jego tropem poszła Akademia Piłki Nożnej, która organizację piłkarskich i rodzinnych imprez przejęła w 2006 roku i kontynuowała w latach następnych.

Tak jak wspomnieliśmy wcześniej pierwszy „Magiczny Turniej” odbył się przed ośmioma laty i już wtedy sprowadził do Częstochowy wielu znakomitych graczy jak i rzeszę kibiców.

Wówczas w drużynie kierowanej przez Jacka Magierę, Magic Sport Team wystąpili tacy gracze: Jacek Magiera, Arkadiusz Gaik, Jan Spychalski, Wojciech Szala, Mariusz Śrutwa, Jerzy Brzęczek, Marcin Baszczyński, Grzegorz Wagner, Michał Bąkiewicz, Krzysztof Ignaczak, Sebastian Ułamek, Michał Pietrzyk oraz Janusz Sośniak.

Na boisku zobaczyliśmy także: Lecha Małagowskiego, Tomasza Łuszcza, Piotra Piesika, Adama Godlewskiego oraz Andrzeja Gołaszewskiego.

Cała impreza ze sportowego punktu widzenia zakończyła się zwycięstwem drużyny „Magic Sport Tema”, która nie dała żadnych szans ekipom „Sponsorów” oraz „Przyjaciołom częstochowskiego sportu”.

Wyniki jednak były sprawą drugorzędną. Liczyła się przede wszystkim dobra zabawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *