Rozgrywki europejskie czas zacząć

W najbliższą środę Akademicy z Częstochowy rozpoczną zmagania w europejskich pucharach. Pierwszym rywalem AZS-u będzie ekipa Generali Haching.


Generali Haching to aktualny wicemistrz Niemiec, a także zdobywca Pucharu Niemiec. Nasz środowy rywal uznawany jest za drużynę bardzo nieobliczalną i waleczną. Wydaje się, że najjaśniejszą postacią ekipy gości jest reprezentacyjny przyjmujący – Sebastian Schwarz. Nie można zapominać także o mierzącym 208 cm środkowym Maxie Günthör. Na rozegraniu zagra zapewne Patrick Steuerwald. Trenerem drużyny jest Mihai Paduretu.

Drużyna Generali Haching, podobnie jak zespół AZS-u jest mieszanką młodości i doświadczenia. Obie ekipy walczą do ostatniej piłki i nie poddają się bez walki. Obie też będą chciały się jak najlepiej zaprezentować w rozgrywkach europejskich. W ubiegłym sezonie Akademicy byli rewelacją rozgrywek, grali bez zbędnej presji i pokazali się z bardzo dobrej strony.

Łatwo na pewno nie będzie, jednak w hali Polonia zapowiada się bardzo ciekawy pojedynek. Częstochowianie co prawda wystąpią bez Fabiana Drzyzgi, a na ból stopy narzeka Krzysztof Wierzbowski, jednak reszta drużyny jest w pełni zdrowa i gotowa do rozpoczęcia walki z najlepszymi w Europie.

AZS Częstochowa – Generali Haching, środa (2 grudnia) g. 19.00

Bilety:

Balkon 20 zł
Parter 30 zł
Bilet rodzinny 50 zł (dwa bilety normalne plus jeden ulgowy)
Bilety ulgowe (100 sztuk na sektor B, do nabycia w Klubie) 15 zł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *