Parafia Danków na VI Mistrzostwach Polski LSO w Gdańsku

W cieniu beatyfikacji Jana Pawła II, na terenie Archidiecezji Gdańskiej w dniach 1-2 maja 2011 roku odbyły się VI Mistrzostwa Polski Służby Liturgicznej w Piłce Nożnej Halowej o Puchar „KnC”. Ta potężna impreza , w której uczestniczyło 97 najlepszych drużyn ministranckich ( ponad 1000 uczestników) organizowana była przez ks. Piotra Tartasa Duszpasterza Służby Liturgicznej Archidiecezji Gdańskiej, GOSRiT Luzino, Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne, Miasto Sopot, Miasto Gdańsk, Gminę Luzino oraz Ogólnopolski miesięcznik dla ministrantów „KnC”.

Pierwszego dnia turnieju po uroczystej Mszy św., która odbyła się w Kościele Parafii NSJ w Gdańsku- Wrzeszczu na 9 halach Gdańska i Luzina odbyły się eliminację. Najlepsze drużyny wyłonione w tych eliminacjach drugiego dnia rozgrywały mecze w finałach o konkretne miejsca na zakończenie mistrzostw. Najlepsze. 1 maja zakończył się uroczystą galą w Hali 100-lecia w Sopocie, której gościem specjalnym był Stefan Majewski – były piłkarz i trener reprezentacji Polski, współorganizowaną przez PZPN, na której przygotowana została specjalna prezentacja z okazji Beatyfikacji Jana Pawła II.

Drugiego dnia ponownie na 6 halach odbywały się już rozgrywki finałowe, których zwieńczeniem był Wielki Finał ponownie rozegrany na Hali 100-lecia w Sopocie. Po jego zakończeniu odbyła się uroczystość zakończenia Mistrzostw ponownie przygotowana przez PZPN, na której wszystkie drużyny otrzymały puchary i nagrody ufundowane przez licznych fundatorów: JE Arcybiskup Sławoj Leszek Głódź- Metropolita Gdański , Mieczysław Struk – Marszałek Województwa Pomorskiego, Paweł Adamowicz- Prezydent Miasta Gdańsk, Jacek Karnowski – Prezydent Miasta Sopot, Jarosław Wejer- Wójt Gminy Luzino. Firmy TREFL, ENERGA , Grzegorz Lato – Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Niezapomnianą przygodę rozpoczęliśmy w dniu 29 kwietnia o godz. 24.00 – drużyna naszych ministrantów z Parafii św. Stanisława B.M. z Dankowa wraz z opiekunami, ks. Tomaszem Kośnym, p. Krzysztofem Troczka, p. Jackiem Dobosz, wyruszyła do Gdańska, aby tam wziąć udział w VI Mistrzostwach Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłkę Nożną Halową o puchar „KnC”.

Nasz wyjazd rozpoczęliśmy od modlitwy, którą poprowadził nasz Ks. Tomasz
Nasze podziękowania pragniemy skierować wobec osób, które umożliwiły nam od strony finansowej wyjazd na te Mistrzostwa, a szczególnie: Ks. Proboszczowi Kanonikowi Henrykowi Dusza, Ks.Kanonikowi Sebastianowi Ciastek – Duszpasterzowi Ministrantów Archidiecezji częstochowskiej , Panu Tadeuszowi Modlińskiemu z Firmy „KAMIENIARZ” z Kielc. Natomiast za wszelki trud włożony w przygotowanie i trening drużyny podziękowanie kierujemy wobec Pana Krzysztofa Troczki. Podziękowanie dla Urzędu Gminy Lipie za biuletyny reklamowe, które przekazywaliśmy każdej Drużynie i za każdą okazywana pomoc.

Gdy przyjechaliśmy do Gdańska, nasz sobotni dzień rozpoczęliśmy od modlitwy w Kościele Matki Bożej w Pruszczu Gdańskim.

Dalszą część dnia spędziliśmy na zwiedzaniu Gdańska, Westerplatte i Sopotu o czym najlepiej powiedzą zamieszczone zdjęcia. Wieczorem zakwaterowaliśmy się w Internacie Szkoły Inżynierii, tuż przy hali sportowej , aby odpocząć po pełnym wrażeń dniu spędzonym w Gdańsku

W niedzielę, 1 maja, rozpoczęliśmy nasz udział w mistrzostwach od Mszy św. sprawowanej pod przewodnictwem Abpa Tadeusza Gocłowskiego o godz. 8.00 w Parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszcz. Następnie zaś udaliśmy się na halęw Gdańsku, gdzie rozegraliśmy mecze w fazie grupowej.

Skład naszej drużyny był następujący:
Jakub Troczka- kapitan drużyny
Jakub Jeziorski, Adam Płuciennik. Mateusz Strugacz, Krzysztof Dobosz, Kamil Górka, Kacper Zmorek, Tomasz Matyszczak, Piotr Bujalski, Filip Wójcik,
Zmierzyliśmy się z następującymi drużynami:
Parafia św. Jadwigi ODRZYWÓŁ (diec. radomska) – remis 1:1
Parafia pw. bł. Radzimina GNIEZNO (diec. gnieźnieńska) – remis 0:0
Parafia pw. Matki Bożej Fatimskiej CHOINICE (diec. pelplińska) – wygrana 1:0
Parafia pw. św. Krzyż WITAMINO (diec. gdańska) – wygrana 2:1
Rozegrane mecze pozwoliły naszej drużynie wyjść z drugiego miejsca do kolejnej fazy – już pucharowej, która odbyła się następnego dnia – 2 maja.

Wieczorem, 1 maja, na godz. 19.30 udaliśmy się do Sopotu, aby tam uczestniczyć w Gali Sportu, podczas której m. in. oglądaliśmy skrót z beatyfikacyjnej Mszy św. na placu św. Piotra.

Drugi dzień mistrzostw był bardziej emocjonujący ze względu na fakt, że gdy się przegra mecz, kończy się udział w mistrzostwach. Losowanie, które odbyło się dzień wcześniej podczas Gali Sportu zdecydowało, że 1/8 finału zagramy z Parafią św. Maksymiliana TYCHY (diec. katowicka). Mecz toczył się pod wyraźną przewagą naszej Drużyny jednak zakończył się wynikiem O:O. Wynik remisowy z tego meczu został rozstrzygnięty w rzutach karnych, w których przegraliśmy 4:3. Nie poddaliśmy się tak łatwo, stąd też walcząc o miejsca w pierwszej dziesiątce w mistrzostwach pokonaliśmy 2:1 ministrantów z Parafii pw. MBNP LUBARTÓW (diec. lubelska) uzyskując ostatecznie miejsca w przedziale 9- 12.

W tym samym dniu, 2 maja o godz. 16.30 wszyscy zebrali się na Hali 100-lecia Sopotu, aby tam uczestniczyć w meczach finałowych oraz w ceremonii nagrodzenia zawodników i zakończenia mistrzostw

ZOBACZ KLASYFIKACJE KOŃCOWĄ
Lektor Starsi
Finał A

1. św. Ducha Łowicz
2. MB Królowej Polski Huciska
3. Miłosierdzia Bożego Tarnów
4. św. Jana z Kęt Rumia Janowo
5. św. Jadwigi Janów Lubelski
6. św. Trójcy Kucharki
7. św. Stanisława Kostki Słonowice
8. św. Anny Lubartów
9. WNNP Bierzgłów
10. MB Królowej Polski Łebno
11. Jana Chrzciciela Nowa Wieś
12. MBR Rzeszów
13. Ducha Świętego Sopot
14. św. Wawrzyńca Dobrzejewice
15. św. Michała Archanioła Grzybno
16. św. Urszuli Strońsko
Finał B
1. św. Faustyny Groszowice
2. św. Michała Opole
3. św. Andrzeja Boboli Iława
4. św. Andrzeja Apostoła Komorniki
5. Przemienienia Pańskiego Brzozowo
6. św. Pawła Skórc
7. Dobry Pasterz Olkusz
8. św. Krzyża Szczecin
9. św. Michała Archanioła Świdwin
10. św. Andrzeja Nekla
11. św. Mikołaja Dobrem
12. MBR Kłodzko
13. św. Jacka Opole
14. NMP Białystok
15. MBKP Jelenia Góra
16. św. Kazimierz Gdańsk Zaspa
Lektor Młodsi
Finał A

1. św. Mikołaja Wierzchy
2. św. Macieja Apostoła Bełchów k. Łowicza
3. Parafia Błażowa
4. Św. Józefa Świdnik
5. Dobrego Pasterza Olkusz
6. Stygmatów św. Franciszka Ostrowy nad Okszą
7. Parafia Złockie
8. MB Fatimskiej Lisie Jamy
9. MBR Luzino
10. Św. Jadwigi Bojano
11. Św. Wojciecha Prabuty
12. Podwyższenia Krzyża Łódź
13. WNNP Osiek
14. Trójcy Świętej Elbląg
15. Przemienienia Pańskiego Brzozowo
16. Przemienienia Pańskiego Gdynia Finał B
17. Jezusa Miłosiernego Brodnica
18. Św. Józefa Lublin
19. Św. Bartłomieja Bieruń
20. św. Marii Magdaleny Biskupice
21. św. Jadwigi Waksmud
22. Św. Antoniego Szczecin
23. Św. Jakuba Poznań
24. Miłosierdzia Bożego Miastko
25. Św. Wawrzyńca Luzino
26. Św. Doroty Strzałkowo
27. Św. Józefa Tczew
28. Nawrócenia św. Pawła Skórzec
29. Św. Maksymiliana Ciesiec
30. Św. Trójcy Kucharki
31. ZNMP Odechów
32. Św. Rodziny Rzeszów
33. Krzyża Świętego Sulikowo
34. MB Anielskiej Lipsk
35. NSM Białystok
Ministranci
Finał A

1. NSJ Tomaszów Lub.
2. Św. Małgorzaty Nowy Sącz
3. MB Fatimskiej Chojnice
4. św. Maksymiliana Tychy
5. Zwiastowania Pańskiego Izdebki
6. MBR Nowy Sącz *
7. św. Wojciecha Prabuty
8. św. Józefa Lublin
9. św. Jadwigi Odrzywół
10. św. Antoniego Życzyn
11. bł. Karoliny Rzeszów
12. św. Stanisława Danków
13. MBNP Lubartów
14. Naj. Zbawiciela Przeginia
15. Św. Floriana Wiry
16. Św. Józefa Pasłęk Finał B
17. Św. Brata Alberta Myślenice
18. Św. Maksymiliana Świecie
19. WNNMP Kruklanki
20. Apostołów Piotra i Pawła Żychlin
21. Trójcy Świętej Elbląg
22. Św. Michała Cieszyn
23. Św. Ojca Pio Gdańsk
24. Bł. Radzymina Gniezno
25. Św. Jadwigi Białystok
26. NSM Gryfino
27. Św. Krzyża Witomino
28. Św. Jadwigi Bojano
29. Św. Wawrzyńca Dobrzejewice
30. MBR Luzino

Król Strzelców
M: Baran Damian Zwiastowania Pańskiego w Izdebkach
LM: Dawid Kończak Mikołaja Biskupa Wierzchy
LS: Grodzicki Mateusz Jana Chrzciciela Nowa Wieś
LS
Najlepszy Zawodnik: MB Królowej Polski Huciska – Tur Marcin
Najlepszy Bramkarz: św. Ducha Łowicz – Rusek Jarosław
LM
Najlepszy Zawodnik: św. Mikołaja Wierzchy –Rafał Izydorczyk
Najlepszy Bramkarz: św. Macieja Apostoła Bełchów – Dawid Laska
M
Najlepszy Zawodnik: NSJ Tomaszów Lub. Czborys Wojciech
Najlepszy Bramkarz: Św. Małgorzaty Nowy Sącz Garncarczyk Konrad

Informacje nadesłał ks. Tomasz Kośny

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *