W weekend z Frogsami w Częstochowie!

W sobotę o godzinie 15:00 na boisku przy ul. Lourdyjskiej nasza drużyna zmierzy się z drużyną Frogs Warszawa, a celem naszych zawodników będzie rewanż za ubiegłoroczna porażkę w Warszawie 22:72.

Biorąc pod uwagę doświadczenie i styl gry Frogsów, można oczekiwać w sobotę wielu widowiskowych akcji i atrakcyjnego rugby. Przypomnijmy: Skład popularnych „Żab” w znacznej większości tworzą bowiem obcokrajowcy, a wśród nich m.in. Anglicy, Francuzi, Szkoci czy Irlandczycy, którzy gry w rugby uczyli się w swoich ojczyznach, a karierę kontynuują w Polsce. Szczególny charakter drużyny na stałe wpisał się w polski krajobraz rugby, czego efektem stały się między innymi specjalne zezwolenia od Polskiego Związku Rugby na udział w rozgrywkach, bez ograniczeń w liczbie obcokrajowców.

Na boisku zobaczyć będzie można także ekipy żeńskie obu klubów, które w planach mają trzy 10-minutowe gry: przed meczem, w przerwie oraz na zakończenie. Przed zawodniczkami RCC także stoi duże wyzwanie zwłaszcza jeśli pod uwagę weźmiemy wyniki ostatniego turnieju cyklu Grand Prix, w którym rugbistki Frogs Warszawa wywalczyły wysoką trzecią lokatę.

Warto także wspomnieć, że sobotnie pojedynki będą pierwszymi meczami rugby przy ul. Lourdyjskiej. Jest to bezpośredni efekt prowadzonej przez Rugby Club Częstochowa akcji „Boisko dla rugbistów”. O szczegółowych rozstrzygnięciach w tej kwestii poinformujemy obszernie na stronie klubu w najbliższych tygodniach.

Rugby Club Częstochowa – Frogs Warszawa
7.05.2011, godz. 15:00
Boisko przy ul. Lourdyjskiej (osiedle Wyczerpy, dojazd od ulicy Warszawskiej)

źródło: MN, Biuro Prasowe RCC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *