Dwa Charytatywne Turnieje Halowe dla Filipa w jeden dzień!

W niedzielę 8 lutego w Hali Sportowej przy Zespole Szkół w Ostrowach nad Okszą przy ulicy Szkolnej 6 odbędzie się impreza „Gramy dla Filipa” Charytatywne Turnieje pod patronatem Wójta Gminy Miedźno – Ostrowy nad Okszą Cup 2015. Całość dochodu z imprezy zostanie przeznaczona na leczenie Filipa Sulińskiego. Organizatorem zmagań, których początek został wyznaczony na godzinę 8.30 jest Stowarzyszenie Kibiców Wieczny Raków. Współorganizatorem jest klub Naprzód Ostrowy, Gmina Miedźno oraz Zespół Szkół w Ostrowach nad Okszą.

Wstęp na na oba turnieje będzie upoważniała zakupiona cegiełka w cenie 10 złotych. która będzie do nabycia w trakcie trwania całego turnieju.

Od godziny 8.30 na parkiecie rywalizować będą zespoły z rocznika 2000r., od godziny 14.00 z kolei odbędzie się Halowy Turniej Piłkarski Seniorów. Początkowo spotkania będą się toczyć w dwóch grupach, następnie zostaną rozegrane spotkania o poszczególne lokaty z wielkim finałem włącznie. Organizatorzy przygotowali pamiątkowe dyplomy dla wszystkich drużyn, puchary dla trzech najlepszych zespołów turnieju oraz nagrody rzeczowe dla najlepszego strzelca, bramkarza jak i zawodnika turnieju. – Mimo okresu przygotowawczego do rundy wiosennej i zaplanowanych licznych meczów kontrolnych jest mnóstwo chętnych zespołów do brania udziału w turniejach na rzecz Filipa – mówi organizator Paweł Tyszkowski.

Po serii grudniowych imprez dla Filipa, postanowiliśmy organizować w lutym serię turniejów piłkarskich w całym naszym regionie. Wkrótce odbędą się kolejne turnieje, 15.02 w Mstowie, odbędą się również turnieje w Blachownii, Konopiskach oraz w kamyku – mówi główny organizator całej akcji Pomoc dla Filipa Paweł Tyszkowski ze Stowarzyszenia Kibiców Wieczny Raków, który serdecznie zaprasza wszystkich sympatyków futbolu w naszym regionie na Charytatywny Turniej Piłkarski.

7 – letni FIlip Suliński to pogodny dzieciak mający swoje marzenia, plany. Chce iść śladami Taty, i tak jak on grać w piłkę nożną. Tata, Kamil Suliński, jest byłym zawodnikiem klubu RKS Raków Częstochowa. Grał też w takich drużynach jak: Pogoń Kamyk, MKS Myszków, Zieloni Żarki, Warta Działoszyn, Olimpia Truskolasy, obecnie Polonia Poraj. Filip kontynuuje tradycje rodzinne. Jest zawodnikiem grupy młodzieżowej RKS Raków Częstochowa. Jego beztroskie dzieciństwo zostało nagle przerwane, u Filipka zdiagnozowano Chłoniaka Burkitta. W chwili obecnej Filip jest po czterech seriach chemioterapii, dalsze leczenie i rehabilitacja wymaga dość dużego nakładu finansowego,ale dzięki wam Filip ma szanse walczyć ze swoją chorobą.

Kamil Suliński jest bardzo wzruszony pomocą jaka jest niesiona z różnych stron dla
jego synka – Ogromnie dziękuje wszystkim osobom, które zaangażowały się w akcję „Pomoc dla Filipa”. Pani Magda, mama chłopca tłumaczy – W klinikach w Niemczech i we Włoszech po chemioterapii podawane są przeciwciała, które zatrzymują powrót choroby, ale to kosztuje. Mamy nadzieję, że uda nam się tam pojechać – nadmienia, że Filip nie poddaje się i dzielnie walczy o swoje marzenia.

Filip jest podopiecznym Fundacji „LUDZIE SERCA”

Darowizny prosimy kierować na konto:

Fundacja „LUDZIE SERCA”
Ul. Waniora 3A
41-703 Ruda Śląska

Alior Bank: 81249000050000453026399793

IBAN: PL81249000050000453026399793

BIC/SWIFT: ALBPPLPW

z dopiskiem :
Filip Suliński – darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.

Uczestnicy:

Rocznik 2000r.

Naprzód Ostrowy
Grom Miedźno
Raków Częstochowa
Victoria Częstochowa
Skra Częstochowa
Warta Mstów
KS Panki
Beniaminek Częstochowa
Zawisza Pajęczno

Seniorzy

Naprzód Ostrowy
Grom Miedźno
Warta Działoszyn
Grom Cykarzew
Pogoń Kamyk
Płomień Czarny Las
Orły Kusięta
KS Panki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *