Kibicowanie online

Rywalizacja sportowa nie odbywa się dziś wyłącznie na jednym poziomie, gdzie liczą się wyłącznie zawodnicy biorący udział w wydarzeniu. Oczywiście dotyczy to zawodowego czy półzawodowego sportu. Amatorki gry w siatkówkę z koleżankami czy też kumple z orlika mogą jeszcze mieć nadzieję, że ich rywalizacja to tylko jeden pułap. Grają wyłącznie dla swojej przyjemności.

Kibicowanie wymaga wielu wyrzeczeń. Pierwszą może wiązać się z finansami. Bilety na mecze są coraz droższe. Oryginalne gadżety (nie tylko koszulki, ale też kubki, breloki czy kosmetyki) też niemało kosztują. A są jeszcze transmisje sportowe, za dostęp do których trzeba uiścić często słone opłaty. Na szczęście można liczyć na tańszą, niż zakup pakietu sportowego w kablówce, alternatywę.

Rozwój Internetu i jego właściwie nieograniczony dostęp sprawił, że dziś nie tylko szukamy informacji czy robimy zakupy, ale także korzystamy z innych możliwości. Nieźle mają kibice. Globalna wioska to dostęp do transmisji z wielu wydarzeń sportowych z całego globu. Nie dziwi więc, że coraz więcej młodych ludzi utożsamia się z piłkarskim klubem z Wysp Brytyjskich bądź Hiszpanii niż z drużynami naszej ekstraklasy. Czy to tylko świadectwo nowych czasów? Nie. To możliwość porównywania poziomu sportowego i jakości przekazu samego widowiska. Mecze zagranicznych drużyn także oglądają piłkarze naszej ekstraklasy. Może nawet traktują to jako dodatkowe szkolenie zawodowe?

Najpopularniejsza wciąż jest piłka nożna. Mecze live w Internecie cieszą się ogromnym powodzeniem. Mając praktycznie nieograniczony dostęp do spotkań z całego świata, można wybierać. Egzotyka rodem z Brazylii, Meksyku czy Argentyny – tak, jeśli cenimy walkę, technikę i jesteśmy w stanie zrozumieć brutalne zagrania. Liga angielska – walka i gwiazdy z całego świata oraz możliwość oglądania spotkań nawet w Święta i Sylwestra. Liga hiszpańska – nie tylko Real czy Barcelona, ale także Atletico Madryt czy nieustraszeni Baskowie z Bilbao. Liga niemiecka – wysoki poziom i niemała grupa Polaków, którzy nie są wyłącznie statystami. Liga francuska – szansa na spotkanie z przyszłymi gwiazdami futbolu i spotkanie krezusów z Paryża czy Monaco. Liga włoska – Juventus, Napoli i przeżywające kryzys ekipy z Mediolanu – ciekawie, choć już na nieco niższym niż przed laty poziomie. A są i inne kraje, inne ligi.

Mecze na żywo w Internecie to coś więcej niż rozrywka. To możliwość konfrontacji i wystawiania własnych ocen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *