Remis w Gliwicach

Drużyna Skry Częstochowa zremisowała na wyjeździe z Piastem II Gliwice, 2:2. W zespole gospodarzy wystąpiło kilku zawodników z pierwszej drużyny, którzy mają za sobą występy na boiskach T-Mobile Ekstraklasy.

Gliwiczanie tym samym postawili częstochowianom wysoko poprzeczkę. Piast do przerwy prowadził ze Skrą już 2:0, po golach Daniela Ciechańskiego i Patricka Dytki. Po przerwie drużyna pod wodzą Piotra Mrozka zdołała odwrócić losy spotkania i doprowdzić do remisu. Gole dla gości strzelili: Marcin Kowalski oraz Piotr Mastalerz.

Skra to spotkanie mogła nawet wygrać. W 94 minucie w pojedynku oko w oko z Kamilem Sobalą lepszy okazał się Jakub Szumski.

Kolejne ligowe spotkanie częstochowianie rozegrają w sobotę, 25 kwietnia br. Przed własną publicznością o godzinie 16:30 rywalem Skry będzie Swornica Czarnowąsy.

18.04.2015, g.16:00- Gliwice- Stadion Carbo:

GKS Piast II Gliwice – KS Skra Częstochowa 2:2, (2:0):

1:0: Ciechański 35′
2:0: Dytko 48′
2:1: M.Kowalski 53′
2:2: Mastalerz 74′

Sędziował: Szymon Skowroński (Tychy). Żółte kartki: Dočekal, Nieves, Hałgas, Jonda, Tomanek – Mastalerz, Tomczyk, P.Nocoń, Kardas. Czerwona kartka (za drugą żółtą): Kardas. Widzów: 50.

GKS Piast II Gliwice: Jakub Szumski – Dominik Czekański, Tomáš Dočekal, Armando Nieves, Krzysztof Hałgas, Matej Ižvolt, Sebastian Kubik, Marek Jonda, Dawid Tomanek, Patrick Dytko, Daniel Ciechański.

Trener: Marcin Domagała.

KS Skra Częstochowa: Patryk Procek – Piotr Mastalerz , Mateusz Woldan, Dawid Szwarga, Karol Tomczyk, Piotr Nocoń, Sławomir Ogłaza (90′ Piotr Andrzejewski), Dawid Niedbała (78′ Patryk Kardas), Marcin Kowalski, Kamil Sobala.

Trener: Piotr Mrozek.