Lwy Unimot zdobyły złoty medal Mistrzostw Par Okręgu!

Na brak jazdy zawodnicy Lwów Unimot w miniony weekend nie narzekali. W sobotę wystartowali w dwóch turniejach okręgu południowego, a w niedzielę rozpoczęli rywalizację w Pucharze Polski.

W sobotę na torze przy ul. Starzyńskiego 10a odbyła się II runda Drużynowego Pucharu Okręgu Południowego oraz Mistrzostw Par Klubowych Okręgu Południowego. Kwartet Daniel Ordon – Sebastian Paruzel – Mateusz Złotnicki – Tomasz Włodarczyk wywalczył 60 z 64 możliwych punktów. Drugie miejsce przypadło dla MKS Motokris Śląska Świętochłowice, a trzecie po biegu dodatkowym dla TPD Kalety.

W rywalizacji par trener Tomasz Pokorski desygnował do boju dwa duety i oba stanęły na podium! Złoto wywalczyła para Sebastian Paruzel – Daniel Ordon z rezerwowym Tomaszem Włodarczykiem, a brąz Paweł Rajczyk – Mateusz Złotnicki i Mateusz Radomski. „Biało-zielonych” przedzieliła ekipa ze Świętochłowic.

Niedziela to wyjazd do Grodu Kopernika, gdzie na obiekcie tamtejszego TSŻ-u rozegrana została inauguracja Pucharu Polski. „Biało-zieloni” udali się osłabieni brakiem Marcina Jakubiaka i Roberta Bandosza.

Miejsce pierwszego z nich zajął w ostatniej chwili Damian Natoński. Nasi reprezentanci jednak nie zamierzali odpuszczać i do końca walczyli o jak najlepszy wynik. Ostatecznie 54 punkty pozwoliły zająć trzecie miejsce, za gospodarzami oraz zawodnikami z Ostrowa Wielkopolskiego. Indywidualnie dominację torunian przerwał Marcin Szymański, który wygrał z dorobkiem 18-stu punktów.

Kolejne speedrowerowe emocje w nadchodzący weekend i to ponownie w Częstochowie! W sobotę na obiekcie przy ul. Starzyńskiego 10a odbędzie się druga runda Indywidualnych oraz Drużynowych Mistrzostw Juniorów Okręgu Południowego. Start zawodów zaplanowano na godzinę 11:00. Zapraszamy, wstęp wolny!