Dziewięć medali zawodników UKS Trójka w Mistrzostwach Śląska w pływaniu!

W ubiegły weekend na pływalni „Olimpijczyk” w Gliwicach odbyły się Mistrzostwa Okręgu Śląskiego Open 14, 15, 16-18 lat. Na starcie dwudniowej imprezy stanęło 248 zawodników i 174 zawodniczek z 43 klubów województwa Śląskiego. Jedynymi reprezentantami z Naszego miasta, byli zawodnicy UKS „TRÓJKA” Częstochowa.

Podopieczni trenera Jacka Gawdy przyzwyczaili nas do zdobywania medali na tej imprezie i tym razem ich dorobek był pokaźny, w sumie dziewięć razy stawali na podium.

Najlepiej w tych zawodach wypadł Łukasz Chowaniec, który został najlepszym zawodnikiem wśród juniorów 16-18 letnich uzyskał 1391p FINA i otrzymał pamiątkowy puchar, w kategorii OPEN uległ nieznacznie 5 punktami Krzysztofowi Tokarskiemu z MKS SMS Victoria Racibórz.

W swojej kategorii wiekowej czterokrotnie okazał się najszybszy i stawał na najwyższym miejscu podium – 50m st. motylkowym czas 25,39; 100m st. dowolnym czas 52,76 ; 100m st. motylkowym czas 57,26. i na 50m st. dowolnym czas 24,07.

W kategorii OPEN zwyciężył na 100m st. dowolnym i dwukrotnie zajmował drugie lokaty na 50 i 100m st. motylkowym

W klasyfikacji dziewcząt 16-18 lat srebrny medal wywalczyła Wiktoria Musik – na 50m st. dowolnym czas 27,76. Taki sam krążek wywalczyła w kategorii OPEN

Trener Gawda podsumował te zawody – Jestem bardzo zadowolony, wywalczyliśmy 9 medali nasi zawodnicy poprawiali rekordy życiowe szczególnie wyniki uzyskane przez Łukasza Chowańca zasługują na wyrazy uznania to ścisła czołówka kraju w tej kategorii wiekowej. Mam nadzieję, że sukcesy zawodników zwrócą uwagę nie tylko kibiców, ale również potencjalnych sponsorów chcących pomagać młodym i uzdolnionym, tym bardziej, że w połowie lipca czeka nas Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży, a my nie dość, że mamy bardzo skromne środki finansowe, to od 29 czerwca nie mamy gdzie trenować (koniec roku szkolnego).