W Częstochowie inauguracja Ligi sportów walki – „Śląska Bitka 13 Extra Fight”

Pierwsza w Częstochowie liga sportów walki odbędzie się 12 grudnia w Fitness klubie SCOUT. Zawody nosić będą nazwę „Śląska Bitka 13 Extra Fight” i odbędą się na nich walki w formułach: MMA, K-1, Lowkick, Muay Thai oraz w Boksie. Organizatorami zawodów są Fitness Klub SCOUT oraz nowopowstający Częstochowski Klub Walki „Horda”.

„Śląska Bitka” to cykl międzyklubowych zawodów sparingowych stworzony przez klub Absortio Rybnik, w celu wymiany doświadczeń między klubami sportów walki z województwa śląskiego. Dotychczas wszystkie „Śląskie Bitki” odbywały się na zasadzie walk sparingowych tj. bez werdyktu. W Częstochowie, po raz pierwszy w historii „Śląskiej Bitki” pojawią się sędziowie oraz oficjalne wyniki walk.

„Śląska Bitka 13 Extra Fight” to efekt udanej współpracy klubu Absortio Rybnik z Częstochowskim Klubem Walki „Horda” i jego głównym trenerem Augustynem Patykiem.

W „Śląskiej Bitce”, w Częstochowie czynny udział wezmą częstochowscy zawodowcy Marcin Siwy (Boks) oraz Norbert Anzroge (Kickboxing), z którymi zainteresowani zawodnicy będą mieli możliwość stoczyć pojedynek na zasadach amatorskich.

Cele, które przyświecają organizacji „Śląskiej Bitki” to:
– Propagowanie sportowego trybu życia i zasad fair play
– Promocja sportu wśród lokalnej społeczności
– Promocja utalentowanych zawodników
– Promocja regionu poprzez sport
– Integracja sportowców z lokalnych/regionalnych klubów
– Wymiana doświadczeń między klubami/trenerami

Wpisowe dla zawodników wynosi 10 zł. Dla wszystkich kibiców zainteresowanych widowiskiem sportowym wstęp jest wolny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *